P0

Verslas

„Rimi“ parduotuvėse – specialūs pranešimai apie darbuotojus, nekalbančius lietuviškai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-05-04


Šiuo metu įvairiose pozicijose „Rimi“ dirba beveik 300 užsienio piliečių, iš jų – beveik 100 ukrainiečių pabėgėlių, kuriuos nuo šių metų kovo mėnesio pradžios prekybos tinklas pakvietė dirbti savo parduotuvėse. Kol jie dar mokosi lietuvių kalbos, norėdama padėti tik užsienio kalba kalbančių darbuotojams ir lietuviams klientams bendrauti „Rimi“ nusprendė savo prekybos centruose leisti specialius audio ir vizualinius pranešimus. Jais informuojama, kokia kalba galima susikalbėti su, pavyzdžiui, darbuotojais iš Ukrainos.

Daugiausiai kitų šalių piliečių dirba didžiuosiuose miestuose esančiose tinklo parduotuvėse.

„Iki karo Ukrainoje pradžios „Rimi“ jau dirbo keli Ukrainos piliečiai, kurie buvo atvykę į Lietuvą ir gyveno čia su šeimomis, tačiau prasidėjus karui skaičiai ženkliai išaugo – nuo kovo pradžios esame įdarbinę jau 97 ukrainiečius. Jų užimamos pozicijos labai įvairios: salės darbuotojai, kasininkai, uždaro skyriaus pardavėjai, gamybos skyriaus darbuotojai, valytojai, kurjeriai. Ukrainiečiai savo darbą atlieką labai atsakingai ir išties kokybiškai“, – pranešime cituojama  „Rimi“ personalo vadybos specialistė Milana Kliacevič.

Pasak jos, su įsidarbinti norinčiais užsieniečiais „Rimi“ personalas komunikuoja jiems suprantama kalba, kuria taip pat pateikiami visi įdarbinimo dokumentai, tvarkos, politikos.

„Prekybos centruose yra nemažai darbuotojų, kurie geba kalbėti rusų, anglų, ukrainiečių ir kitomis kalbomis. Šie darbuotojai padeda ir paaiškina darbo principus bei taisykles naujiems kolegoms jiems suprantama kalba. Kartais būna situacijų, kai užsienio darbuotojai turi buitinių klausimų, nesusijusių su darbu – padedame jiems ir čia: ruošiame atmintines ir tokiu būdu stengiamės supaprastinti jų adaptacijos laikotarpį Lietuvoje”, – teigia specialistė.

„Rimi“ prekybos centruose taip pat paruoštos lenteles bei lipdukai skyriuose, informuojantys pirkėjus apie parduotuvėje dirbantį užsienio pilietį. Tuo tarpu patys užsieniečiai segi ženkliukus, kuriuose nurodyta, kokia kalba darbuotojas bendrauja, o vidinis radijas skelbia informaciją pirkėjams apie dirbančius užsieniečius.

Mažmeninės prekybos tinklas „Rimi“ Lietuvoje valdo 79 prekybos centrus ir elektroninę parduotuvę Rimi.lt.


  2022-05-04

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt