P0

Fotoreportažai, Kultūra

Klaipėdoje pradėjo veikti Amerikos skaitykla (2)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-05-06


JAV ambasada Lietuvoje kartu su Ievos Simonaitytės biblioteka atidarė Amerikos skaityklą. Tai jau ketvirtoji tokia skaitykla Lietuvoje.

Naujos kultūros ir mokymosi erdvės, kuri yra įsikūrusi pačioje bibliotekoje, tikslas – suteikti bibliotekos lankytojams galimybes susipažinti su JAV kultūra, ekonomika, literatūra, istorija, skatinti abiejų šalių kultūrinį bendradarbiavimą. Amerikos skaityklos programos yra nemokamos ir atviros visuomenei.

„Šiais metais JAV ir Lietuva mini diplomatinių santykių 100 metų jubiliejų. Šiandien žengiame dar vieną žingsnį, atidarydami Amerikos skaityklą kartu su nuostabia Ievos Simonaitytės viešąja biblioteka, dar kartą įsipareigojame laikytis demokratinių vertybių, kurios jungia Lietuvą ir JAV, įskaitant piliečio teisę į nemokamą prieigą prie informacijos. Visur aplinkui matome autoritarinius režimus, kurie slopina šią teisę, trypia žodžio laisvę, naikina teisę taikiai burtis. Ši Amerikos erdvė ir ši biblioteka atstovauja tai, ką mes atstovaujame kaip demokratija. Tikiuosi, kad ši skaitykla nuolatos bus užpildyta lankytojų, kurie susirinks laisvai diskutuoti įvairiais klausimais” – sakė JAV ambasados Charge d’Affaires Tamir Waser.

Po oficialaus skaityklos atidarymo susirinkusieji turėjo progą bibliotekos kiemelyje pasiklausyti nemokamo koncerto, kurį surengė JAV kariuomenės Europai ir Afrikai choras kartu su Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų orkestru. JAV choro vadovas Pirmasis leitenantas Curranas Schenckas teigė, kad choras šiuo metu keliauja per Europą su muzikiniu turu „Stipresni kartu“, siekdamas kad draugystė ir bendradarbiavimas su sąjungininkais dar labiau sustiprėtų.


  2022-05-06

  2 komentarai “Klaipėdoje pradėjo veikti Amerikos skaitykla”

  1. AvatarV ir Gis (IP: 188.69.194.24)

   Amerika ir kultūra. Kažkas čia ne taip. Beje, gal kas žinote kur indėnai?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt