P0

Švietimas

Studentai gimnazistams ir svečiams iš užsienio pristatė „Europiadą“

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-05-06


Klaipėdos „Varpo“ gimnazija priėmė svečius iš Klaipėdos socialinių mokslų kolegijos. Atvykę studentai savanoriai pristatė festivalį „Europiada”.

„Europiada“ – didžiausia tautinių kultūrų ir tautinio kostiumo šventė Europoje, švenčiama kartą per metus viename iš Europos miestų. Šis festivalis itin retai sugrįžta į jau aplankytą miestą, tačiau Klaipėdoje vyks antrą kartą – tai didžiulis miesto įvertinimas. Festivalis vyks liepos 13-17 dienomis, jame dalyvaus daugiau nei 2000 skirtingų regionų folklorinį meną reprezentuojančio festivalio dalyvių: tradicinio ir modernaus folkloro šokių kolektyvai, chorai ir muzikantai.

Organizuojant šį skambų ir spalvingą renginį labai svarbų vaidmenį vaidina festivalio savanoriai, organizatoriams talkinantys ir dieną, ir naktį (kadangi renginiai vyksta kone ištisą parą). Kolegijos studentai – „oficialūs“ savanoriai – kvietė ir gimnazistus tapti jau 57-osios „Europiados“ šventės savanoriais, pristatė pagrindinius savanorystės principus.

Pagrindinis festivalio tikslas – puoselėti Europos kultūrų įvairovę ir stiprinti tautų draugystę. „Varpo“ gimnazija, dalyvaudama „Erasmus+” projekte, irgi siekia šio tikslo, tad šiomis dienomis gimnazijoje besisvečiuojantys „Erasmus+” projekto dalyviai iš Graikijos, Turkijos ir Bulgarijos dalyvavo šiame renginyje ir drauge su gimnazistais galėjo ne tik pasisemti naujų įspūdžių, bet ir įgytas žinias pasitikrinti žaisdami Slido žaidimą.

Susitikime koncertavo ir Gedminų progimnazijos šokėjėlių kolektyvas, gyvai iliustruojantis, kad „Europiada“ – ne tik skirtingų tautų ir kultūrų bendrystę puoselėjantis festivalis, bet ir renginys, vienijantis skirtingas kartas.


  2022-05-06

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt