P0

Uostas ir jūra

Uosto direkcija rengiasi Žiemos uosto šturmui (1)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-05-07


Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija paskelbė rinkos konsultaciją dėl krantinių Nr. 19 ir 20 rekonstrukcijos inžinerinių, geologinių ir geotechninių tyrimų atlikimo paslaugų pirkimo.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Šio objekto adresas – Naujoji Uosto g. 3 – yra istorinėje Klaipėdos miesto dalyje. „Atvira Klaipėda” anksčiau pranešė, kad krantinėse Nr. 21, 22, 23  ir krantinėse Nr. 21A, 22A, 23A direkcija rengiasi sau statyti administracinės paskirties pastatą. 

Klaipėdos bendruomenių asociacija šių metų sausio pabaigoje kreipėsi į Viešųjų pirkimų tarnybą prašydama, kad ji nutrauktų pradėtas procedūras dėl minėtų krantinių rekonstravimo ir naujo jos administracinės paskirties pastato statybos darbų. 

„Numatomos projektuoti esamos krantinės Nr.19, Nr. 20, Nr. 21, Nr.22 ir šalia esančios teritorijos yra istorinio miesto, jūrinio paveldo – Žiemos uosto elementai (pietinė, vakarinė išklotinės, buvusio istorinio miesto išklotinės), todėl negalima jų projektuoti atskirai, fragmentiškai”, – buvo rašoma kreipimesi. 

Kovo pabaigoje Uosto direkcija paskelbė jau antrą atvirą savo administracinio pastato projektavimo konkursą. Konkurso laureatams už pirmą vietą numatyta skirti 25 tūkst. premiją, už antrą – 20 tūkst., už trečią – 15 tūkst.

Pirmąjį konkursą buvo sukritikavusi Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacijos valdyba.


  2022-05-07

  Vienas komentaras apie “Uosto direkcija rengiasi Žiemos uosto šturmui”

  1. AvatarJeigu (IP: 88.119.156.187)

   mieste būtų normalus miesto vyriausias architektas, pirma žinoma meras ir administracijos direktorius, tai neišduotų architektūrinių reikalavimų ir lai KVJUD treniruojasi su tais konkursais kiek tik nori. Valstybininkas A.Latakas kalba apie naują uosto įvaizdį, turistus ir naują kruizinių laivų terminalą, o projektuojasi TIK sau prabangų ofisą. Karo ir tokios infliacijos metu. Kruizterminalo projektui sutaupys ir susiręs būdas pats – eksklaskininkas gyrėsi, kad tai puikiai moka. Neniškis pakrantėje prisistatys autobusų ir už miesto pinigus dar užtvers naują tvorą, o meras giedos seną dainą kaip jis su uosto direkcija kasdien labai tariasi.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt