P0

Regionas

Atliekų surinkimo aikšteles projektuos trejus metus (2)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-05-08


Kultūros paveldo objektų ir vietovių teritorijose ar apsaugos zonose suprojektuoti ir įrengti atliekų surinkimo konteinerių aikšteles (juolab, požeminius konteinerius) yra sudėtingas ir ilgai trunkantis procesas. Klaipėdos senamiestyje šis procesas tęsėsi bent porą metų, jei ne ilgiau, vertinant visą pasirengimo laikotarpį.

Virginijos Spurytės nuotr.

Ilgos ir keblios projektų rengimo bei derinimo procedūros, dažnai ir archeologiniai tyrimai, kartu su čia gyvenančių žmonių ir veikiančių įmonių interesų derinimu – derinys, kuris išsemia kantrybę ir rengėjams, ir vartotojams. Ypač jei tokie projektai yra finansuojami Europos Sąjungos lėšomis, spaudžia dar ir laikas.

Šiuo metu UAB Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras (KTATC) yra paskelbęs 8 tokių konteinerių aikštelių kultūros paveldo objektų ir vietovių teritorijoje ar apsaugos zonoje projektavimo paslaugų viešąjį konkursą. Konkursą laimės asmuo, pasiūlęs mažiausią kainą.

Šiems objektams projektuoti skiriama 36 mėnesiai, nors jie planuojami jau esamų atliekų surinkimų aikštelių vietose. Kvalifikaciniai reikalavimai projektuotojams nekeliami.

Pusiau požeminių konteinerių aikštelės turi būti suprojektuotos J. Pabrėžos g. 4, Savanorių g. 56, Vilniaus g. Kretingos mieste. Dar vieną aikštelę norima įrengti Kretingos rajono Padvarių kaime, Darželio gatvė 1. Padvariuose, Žemaičių gatvėje, dar planuojama ir antžeminė aikštelė. Tai pat – Darbėnuose, Laukžemės g. 9. 

Viena antžeminė atliekų konteinerių aikštelė bus įrengta ir Kretingos mieste, Vilniaus gatvė 8A. Klaipėdos mieste – J. Janonio g. 9 planuojama požeminių konteinerių aikštelė. 

Projektai finansuojami Europos Sąjungos lėšomis pagal programą „Komunalinių atliekų tvarkymo infrastruktūros plėtra Klaipėdos miesto, Skuodo ir Kretingos rajonų bei Neringos savivaldybėse“. 

Šiose aikštelėse bus bent po vieną mišrių atliekų, plastiko, popieriaus ir stiklo atliekų konteinerį.


  2022-05-08

  2 komentarai “Atliekų surinkimo aikšteles projektuos trejus metus”

  1. AvatarHusky (IP: 84.15.184.171)

   Trūksta žodžių,tik rankos niežti!

  2. AvatarAga (IP: 84.15.187.217)

   Štai ka reiskia biurokratija.Vokieciuose teko stebeti kai per 5 dienas estakada pastate ,o cia sumautus konteinerius 3 metus statys!!!Idomu kiek lešu bus nupumouota pro šona per tuos metus?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt