P0

Kriminalai ir nelaimės

Dėl Eligijaus Masiulio bylos sprendimo – trys skundai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-05-09


Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Justas Laucius pirmadienį apskundė išteisinamąjį nuosprendį „MG grupės“ byloje.

„Šiandien gautas apie 200 puslapių skundas“, – BNS sakė teismo atstovė Lina Nemeikaitė.

Anot prokuroro, Eligijaus Masiulio ranka su klaidomis rašytas ir po keturių mėnesių nuo įvykio jam pateiktas raštelis dėl paskolos neturi jokios teisinės reikšmės ir yra gauto kyšio maskavimo priemonė. Martyno Vainoriaus nuotr.

Pirmadienį prieš darbo pabaigą išplatintame prokuratūros pranešime spaudai rašoma, jog prokuroro nuomone, pirmosios instancijos teismas netinkamai pritaikė baudžiamąjį įstatymą bei padarė esminius Baudžiamojo proceso kodekso pažeidimus. Esą jis įrodymus vertino atsietai vienas nuo kito, nevertino bylos duomenų visumos, padarė išvadas, neatitinkančias bylos aplinkybių, todėl priėmė neteisėtą ir nepagrįstą nuosprendį.

„Prokuroro apeliaciniame skunde taip pat išdėstyti argumentai, jog byloje pakanka duomenų pagrįsti vieno didžiausių Lietuvoje koncerno kaltę dėl papirkimų ir prekybos poveikiu nusikaltimų, o politines partijas Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis bei Darbo partija pripažinti kaltomis dėl kyšininkavimo ir prekybos poveikiu”, – rašoma pranešime spaudai.

Anot prokuroro, buvusio liberalų lyderio Eligijaus Masiulio ranka su klaidomis rašytas ir po keturių mėnesių nuo įvykio jam pateiktas raštelis dėl paskolos neturi jokios teisinės reikšmės ir yra gauto kyšio maskavimo priemonė.

Akcentuojama ir aplinkybė, kad grynieji E. Masiuliui buvo perduoti kaip įmanoma labiau slapta: sutarta susitikti vietoje, „kurios visuomenei nereikia pranešinėti“, pinigus buvęs „MG grupės“ viceprezidentas Raimondas Kurliankis perdavė E. Masiuliui savo automobilyje, vairuotojui liepęs apsukti ratą Vilniaus centre, pinigai buvo dėžutėje su alkoholio buteliu, įdėtoje į maišelį. Taip, anot prokuroro, pat yra būdinga kyšio, o ne legalios paskolos perdavimui.

Prokuroro apeliacinio skundo dalyje dėl Seimo nario Vytauto Gapšio išteisinimo daroma išvada, jog teismo nustatytos aplinkybės yra pakankamos konstatuoti, kad didžioji dalis jam ikiteisminio tyrimo metu inkriminuotų kyšininkavimo ir prekybos poveikiu veiksmų yra nustatyti, o šias aplinkybes vertindamas teisės taikymo aspektu, teismas padarė teisės taikymo klaidą. Analogiškos pozicijos prokuroras laikosi ir dėl visų kitų išteisintųjų.

Praėjusią savaitę nuosprendį apskundė ir E. Masiulis, ir R. Kurlianskis. Jie prašo netinkamais pripažinti byloje esančius kriminalinės žvalgybos duomenis.

„MG grupės“ advokatas Linas Belevičius BNS sakė, kad juridinis asmuo nuosprendžio neskųs. Buvusio Seimo nario Šarūno Gustainio gynėjas Aleksandras Doroševas BNS taip pat tvirtino neketinantis skųsti nuosprendžio. Nuosprendžio neskundžia ir Vytauto Gapšio gynėjas Mindaugas Barkauskas, Darbo partijos atstovas Vaidotas Sviderskis.

Balandžio 19 dieną Vilniaus apygardos teismas išteisino visus kaltinamuosius „MG grupės“, anksčiau besivadinusios „MG Baltic“, politinės korupcijos byloje.

R. Kurlianskis kaltintas dėl eilės papirkimų ir prekybos poveikiu, siekiant koncernui naudingų sprendimų priėmimo. Kyšininkavimu byloje taip pat teistas buvęs Liberalų sąjūdžio lyderis E. Masiulis, buvęs šios partijos narys Š. Gustainis ir parlamentaras, Darbo frakcijos narys Vytautas Gapšys. Eksliberalas Gintaras Steponavičius kaltintas piktnaudžiavimu, nesant kyšininkavimo požymių.

Teismas taip pat išteisino kaip juridinius asmenis kaltintus „MG grupę“, Liberalų sąjūdį ir Darbo partiją. Jie išteisinti kaip nepadarę veiksmų, turinčių nusikalstamos veikos požymių.


  2022-05-09

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt