P0

Transportas

Daugėja keleivių ir Palangos oro uoste

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-05-10


Šių metų balandį visuose Lietuvos oro uostuose toliau augo keleivių ir skrydžių srautai. Lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu bendras keleivių skaičius išaugo šešis kartus ir praėjusį mėnesį siekė 447 tūkst., skrydžių skaičius augo daugiau nei du kartus – šį balandį buvo aptarnauta daugiau nei 4,3 tūkst. skrydžių.

Lietuvos oro uostų aviacinių paslaugų vadovo Aurimo Stikliūno teigimu, aviacijos srautai kai kuriais laikotarpiais jau demonstruoja augimą (lyginant su 2019 metais), todėl atsistatymo procesas šiais metais vyksta daug greičiau nei buvo prognozuojama. Tam įtakos turi didelė tiesioginių skrydžių pasiūla ir augantis skrydžių dažnumas į verslui ir turizmui strategiškai svarbius centrus Europoje. Taip pat, sparčiai auganti keliautojų paklausa, ypač atostogų keliautojų, kurių augimas vyksta netgi ne mėnesiais, o savaitėmis.

Pranešama, jog Palangos oro uostui pavyko atstatyti apie 90 proc. priešpandeminio keleivių srauto. Ketvirtą šių metų mėnesį per Palangos oro uostą keliavo 23 tūkst. keleivių, aptarnauti 304 skrydžiai, pergabenta 2,56 tonos krovinių. 2019 m. tuo pačiu laikotarpiu per šį oro uostą keliavo 26 tūkst. keleivių, aptarnauta 440 skrydžių, pergabenta 0,1 tonos krovinių. Pernai balandį Palangos oro uoste aptarnauta 1,5 tūkst. keleivių ir 188 skrydžiai. Krovinių pergabenta nebuvo.

„Pasiekti rezultatai mums leido įsitvirtinti lyderių pozicijose Europos aviacijos atsigavimo kontekste. Kol kas pirmaujame Baltijos šalyse, esame tarp lyderių ne tik Šiaurės Europos oro uostų kategorijoje, bet ir visoje Europos Sąjungoje. Labai tikėtina, kad ir toliau liksime lyderiais Baltijos šalyse pagal perskraidintų keleivių skaičių“, – sakė A. Stikliūnas.

A. Stikliūno teigimu, augimui įtakos turės ir prasidėjęs vasaros sezonas. Šiltuoju metų laiku Lietuvos oro uostuose keliautojai galės rinktis iš beveik 90 tiesioginių, reguliarių skrydžių krypčių, tarp kurių tiek jau pamėgtos šalys, tiek nauji maršrutai.


  2022-05-10

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt