P0

Regionas

Klaipėdos rajone – ir asmeninio asistento paslauga

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-05-10


Lengvesnė buitis senjorams, savarankiškumo skatinimas žmonėms su negalia ir atokvėpio suteikimas sergančius artimuosius slaugantiems šeimos nariams. Visa tai įmanoma pasinaudojus Klaipėdos rajone teikiamomis socialinių darbuotojų pagalbos į namus ir asmeninio asistento paslaugomis, kurias iš dalies kompensuoja savivaldybė.

Pranešama, jog kompensuojamos pagalbos namuose paslaugos teikiamos suaugusiesiems ir vaikams su negalia, senjorams, laikinai savarankiškumo dėl ligos ar kitų priežasčių netekusiems Klaipėdos rajono gyventojams ir socialinę riziką patiriančios šeimoms.

Tokią pagalbą siūlo net kelios organizacijos ir įstaigos: VšĮ „Nuoširdus rūpestis“, Klaipėdos rajono paramos šeimai centras bei VšĮ Nacionalinis socialinės integracijos institutas. Norintieji gauti specialistų pagalbą į namus turi kreiptis į gyvenamosios vietos seniūniją ir užpildyti prašymą.

Tuo metu VšĮ Dovilų socialinių iniciatyvų centras siūlo naudotis dar viena – asmeninio asistento paslauga. Taip žmogui užtikrinamos didesnės galimybės mokytis, dirbti ir gyventi kiek įmanoma savarankiškiau.

Kaip pasakoja Dovilų socialinių iniciatyvų centro vadovė Šarūnė Petruškevičienė, asmeninis asistentas dirba pagal principą ne viską padaryti už žmogų, bet padėti jam atlikti tam tikrus darbus kartu. Asmeninis asistentas taip pat padeda nuvykti į reikiamą vietą, pagelbėja bendraujant, tvarkant finansus, orientuotis aplinkoje, organizuoti laisvalaikį ir poilsį, palydėti ir padėti nuvykti į darbo pokalbį, surasti tinkamą transporto priemonę, padėti judėti ten, kur nėra pritaikyta aplinka.

„Individuali, pagal kiekvieno poreikius pritaikyta asmeninio asistento pagalba labai svarbi ne tik žmogui, kuris prarado savarankiškumą, bet ir jo šeimos nariams. Jie irgi gali grįžti į darbus, socializuotis, turėti laisvo laiko sau. Iš esmės savarankiškiau ir oriau jaučiasi ir pats žmogus, kuriam reikalinga pagalba, ir jo šeima, kuriai lieka laiko tenkinti savo poreikius“, – sako vicemerė Ligita Liutikienė.

Neįgalus asmuo, pageidaujantis gauti asmeninę pagalbą, ar jo tėvai, įtėviai ar globėjai (rūpintojai), ar vaikai (įvaikiai) turi kreiptis į Klaipėdos rajono paramos šeimai centrą ir užpildyti nustatytos formos prašymą-paraišką dėl asmeninės pagalbos. Informacija dėl reikiamų dokumentų ir kitais klausimais teikiama telefonu 8 675 92176, el. p. centras.projektai@gmail.com.


  2022-05-10

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt