Klaipėdos rajone – ir asmeninio asistento paslauga

Regionas

Lengvesnė buitis senjorams, savarankiškumo skatinimas žmonėms su negalia ir atokvėpio suteikimas sergančius artimuosius slaugantiems šeimos nariams. Visa tai įmanoma pasinaudojus Klaipėdos rajone teikiamomis socialinių darbuotojų pagalbos į namus ir asmeninio asistento paslaugomis, kurias iš dalies kompensuoja savivaldybė.

Pranešama, jog kompensuojamos pagalbos namuose paslaugos teikiamos suaugusiesiems ir vaikams su negalia, senjorams, laikinai savarankiškumo dėl ligos ar kitų priežasčių netekusiems Klaipėdos rajono gyventojams ir socialinę riziką patiriančios šeimoms.

Tokią pagalbą siūlo net kelios organizacijos ir įstaigos: VšĮ „Nuoširdus rūpestis“, Klaipėdos rajono paramos šeimai centras bei VšĮ Nacionalinis socialinės integracijos institutas. Norintieji gauti specialistų pagalbą į namus turi kreiptis į gyvenamosios vietos seniūniją ir užpildyti prašymą.

Tuo metu VšĮ Dovilų socialinių iniciatyvų centras siūlo naudotis dar viena – asmeninio asistento paslauga. Taip žmogui užtikrinamos didesnės galimybės mokytis, dirbti ir gyventi kiek įmanoma savarankiškiau.

Kaip pasakoja Dovilų socialinių iniciatyvų centro vadovė Šarūnė Petruškevičienė, asmeninis asistentas dirba pagal principą ne viską padaryti už žmogų, bet padėti jam atlikti tam tikrus darbus kartu. Asmeninis asistentas taip pat padeda nuvykti į reikiamą vietą, pagelbėja bendraujant, tvarkant finansus, orientuotis aplinkoje, organizuoti laisvalaikį ir poilsį, palydėti ir padėti nuvykti į darbo pokalbį, surasti tinkamą transporto priemonę, padėti judėti ten, kur nėra pritaikyta aplinka.

„Individuali, pagal kiekvieno poreikius pritaikyta asmeninio asistento pagalba labai svarbi ne tik žmogui, kuris prarado savarankiškumą, bet ir jo šeimos nariams. Jie irgi gali grįžti į darbus, socializuotis, turėti laisvo laiko sau. Iš esmės savarankiškiau ir oriau jaučiasi ir pats žmogus, kuriam reikalinga pagalba, ir jo šeima, kuriai lieka laiko tenkinti savo poreikius“, – sako vicemerė Ligita Liutikienė.

Neįgalus asmuo, pageidaujantis gauti asmeninę pagalbą, ar jo tėvai, įtėviai ar globėjai (rūpintojai), ar vaikai (įvaikiai) turi kreiptis į Klaipėdos rajono paramos šeimai centrą ir užpildyti nustatytos formos prašymą-paraišką dėl asmeninės pagalbos. Informacija dėl reikiamų dokumentų ir kitais klausimais teikiama telefonu 8 675 92176, el. p. centras.projektai@gmail.com.

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Regionas

Pasodino per 13 000 medelių

Bendradarbiaudami su Valstybinių miškų urėdija (VMU) daugiau nei 200 SBA grupės darbuotojų šeštadienį Norkaičių girininkijoje, Klaipėdos rajone, 3,4 hektaruose ploto ...
2024-04-13
Skaityti daugiau

Miestas, Svarbu

Klaipėdos kapinės sparčiai plečiasi tik popierių šūsnyje

Pasirašyta nauja sutartis dėl Klaipėdos miesto kapinių plėtros galimybių studijos papildymo naujomis galimomis teritorijomis. Už 10 tūkst. eurų bus koreguojama ...
2024-04-06
Skaityti daugiau

Regionas

Žadama keisti potvynių rizikos valdymo tvarką

Apie kompleksinį požiūrį į potvynių rizikos valdymą kalbantys Klaipėdos, Kretingos ir Šilutės rajonų bei Klaipėdos miesto savivaldybių vadovai sulaukė Aplinkos ...
2024-04-03
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This