P0

Regionas

Naktinė garsų ir šviesos misterija koplyčioje-mauzoliejuje

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-05-10


Išbandyti naktinę garsų ir šviesos pramogą kviečia Gargždų krašto muziejus. Jau šį savaitgalį rengiamas Šviesų ir muzikos šou, kurio metu bus pristatytas objektas. Vėliau jis bus atviras lankytojams, užsisakantiems ekskursijas po Priekulę ir jos apylinkes, besidomintiems vietos istorija ir paslaptimis. Į Priekulės seniūnijoje, Stragnų II kaime esančią koplyčią – mauzoliejų pirmieji lankytojai galės užsukti saulei nusileidus gegužės 14 d., šeštadienį. Vėliau garso ir šviesos papildytas pasakojimas lauks kiekvieno užsukusiojo. Planuojama, kad objektas taps ir išskirtinių renginių bei švenčių vieta.

Koplyčia-mauzoliejus apipinta legendomis. Spėjama, kad ji pastatyta XIX a. – XX a. sandūroje. Vienur rašoma, kad ją savo mirusiai žmonai pastatė masonų ložei priklausęs Bronackis. Manoma, kad moters palaikai buvo palaidoti koplyčios rūsyje – mauzoliejuje, o viršuje buvo įrengta koplyčia pamaldoms. Kituose šaltiniuose minima, kad koplyčią pastatė dvarininkas Mitelštetas. Jis buvęs  vienas iš nedaugelio katalikų Priekulėje, o šie čia savo kapinių neturėję.

Pokariu koplyčia buvo nusiaubta: palaikai išniekinti, o mauzoliejus išplėštas. Nepaisant ypač prastos statinio būklės, Klaipėdos rajono savivaldybės administracija krašto istoriją liudijančią koplyčią užsimojo atstatyti, o patį objektą pritaikyti kultūros reikmėms  ir turistų lankymui.

Per trejus metus restauruoti koplyčios pamatai, fasadų akmenų ir plytų mūras, atkurta stogo konstrukcija su čerpių danga, stogo mūriniai karnizai, suremontuoti frontonų bokšteliai, pagal ikonografinę medžiagą atkurta buvusi koplyčios mūrinė skliautinė perdanga, taip pat medinė perdanga virš rūsio, įstatytos medinės durys.

Taip pat visu pastato perimetru įrengta nuogrinda iš lauko akmenų bei atkurtas upės apsauginis pylimas, išlyginant žemės paviršių ir užsodinant ją žaliąją veja, atsodintas dekoratyvinis krūmas – europinis ožekšnis.

Koplyčios-mauzoliejaus restauravimo darbai baigti 2020-ųjų vasarą. O dabar duris atveria ir lankytojams. Tarptautinės muziejų nakties proga gegužės 14 d. 21 val. Gargždų krašto muziejus drauge su Vicherto teatru lankytojus kviečia į garsų ir šviesos misteriją, atskleisiančią koplyčios- mauzoliejaus paslaptis.


  2022-05-10

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt