„Praeities pažinimas išsaugo ateitį“

Švietimas

Baigėsi savaitę trukęs mobilumo programos Erasmus+ „Knowing the past – saves the future“ lietuviškasis etapas. Šios programos ambasadorė Lietuvoje – Klaipėdos „Varpo“ gimnazija, kurioje gegužės 2-6 dienomis svečiavosi mokinių ir mokytojų grupės iš Graikijos, Turkijos, Bulgarijos ir virtualiai – iš Rumunijos. Dėl nestabilios geopolitinės situacijos rumunai negalėjo atvykti į Lietuvą, tačiau visuose pačioje gimnazijoje vykusiuose renginiuose dalyvavo nuotoliniu būdu.

Bene pagrindinis projekto „Praeities pažinimas išsaugo ateitį“ tikslas – skatinti tarptautinę komunikaciją ir moksleivių bendradarbiavimą, artimiau susipažinti su Europos kultūrų, tradicijų, papročių įvairove.

„Jau pačią pirmą dieną, po „Atidarymo rato“ ir ekskursijos po mokyklą, svečiai drauge su juos lydinčiais asmenimis keliavo į Klaipėdos senamiestį, kur suburtos trys mišrios komandos dalyvavo „orientacinėse varžytuvėse“, – pasakoja projekto „Praeities pažinimas išsaugo ateitį“ vadovė ir koordinatorė Klaipėdoje, Klaipėdos „Varpo“ gimnazijos direktorės pavaduotoja ugdymui Daiva Beliajeva. – Jaunimui patiko ieškoti atsakymų į gautus klausimus, nurodytame maršrute rasti pažymėtus objektus ir, žinoma, fotografuotis prie jų.“

Svečiai džiaugėsi ne tik nedideliu, jaukiu senamiesčiu, bet ir pačia mokykla, kurioje lankėsi kiekvieną viešnagės dieną: netikėta architektūra, moderniomis laisvalaikio ir mokymosi erdvėmis, sporto kompleksu, šviesiu, uždaru kiemeliu. Tiesa, iki galo pastato svečiai „neprisijaukino“ – sakė, kad jis klaidus.

Kiekviena šalis, priimanti svečius, nurodo temą, į kurią kiek įdėmiau gilinamasi. Klaipėdos „Varpo“ gimnazijos moksleiviai svečius pakvietė į „Fiestą prie Baltijos jūros“, kurioje kiekviena šioje mobilumo programoje dalyvaujanti šalis pristatė savo populiariausius tautinius žaidimus, dainas, tradicinius muzikos instrumentus.

„Skirtingų šalių mokinių pasirodymai buvo labai gražūs, informatyvūs – mintimis dalijasi D. Beliajeva. – Teorinėje dalyje buvo demonstruojamos nuotraukos, vaizdo įrašai, patys instrumentai; antrojoje, praktinėje dalyje, buvo grojama, šokama. Mes išmokėme svečius šokti „Gransverą“.

Savaitę Klaipėdoje svečiavęsi projekto dalyviai susipažino su Lietuvos, Klaipėdos istorija bei kultūra, ragavo lietuviškus patiekalus (viename iš prie Palangos įsikūrusių pramogų kompleksų valgė tradicinę lietuvišką žuvienę; gimnazijos erdvėse patys gamino „švilpikus“, cepelinus – su mėsa ir varške, skanavo mokytojos Linos Paulauskienės raugintos giros), lankėsi Mažosios Lietuvos istorijos, Lietuvos jūrų, Palangos gintaro muziejuose. Pastarajame demonstruojama gintaro ekspozicija svečiams paliko didžiulį įspūdį. Jie dalyvavo ir edukacinėse programose, sportavo, žaidė žaidimus, drauge leido laisvalaikį.

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Mums rašo

Respublikinėje konferencijoje dalintasi patirtimi

Klaipėdos uostamiesčio progimnazijoje šią savaitę vyko respublikinė konferencija „Inovacijos, kompetencijos ir integracija įgyvendinant Erasmus + programos patirtį”. Konferencijos organizatorės – ...
2024-04-07
Skaityti daugiau

Švietimas

Atidarė Gamtamokslinių tyrimų laboratoriją

Ar kada nors susimąstėte, kiek jūsų seilėse yra antimikrobinių fermentų? O ar mokėtumėte vos iš kelių ingredientų pasigaminti „Dramblių pastos“? ...
2023-09-22
Skaityti daugiau

Švietimas

Ne visų uostamiesčio mokyklų klasės perpildytos

Nors daugelis didžiųjų miestų pedagogų, tarp jų – ir klaipėdiečiai – skundžiasi perpildytomis klasėmis ir tai, kaip teigiama, yra viena ...
2023-09-16
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This