P0

Mums rašo

Ukrainos palaikymo akcijos skatina pilietiškumą

Atvira Klaipėda

Inga Kulikauskė,„Ąžuoliuko“ ikimokyklinio ugdymo mokytoja
2022-05-10


Nuo pat pirmų karo Ukrainoje dienų Klaipėdos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ bendruomenė į šiuos įvykius sureagavo labai jautriai. Nepaisant žiaurių įvykių supratome, kad to nuo ugdytinių nepaslėpsime ir nekalbėti su jais apie įvykius Ukrainoje, kai visos žiniasklaidos priemonės transliuoja vien karo vaizdus, suaugusiųjų pokalbiai tik apie tai ir sukasi, būtų netiesioginis vaikų bauginimas, leidžiant patiems pasidaryti išvadas iš nuogirdų. Juk mokytojas – tas asmuo, kuris išmanydamas vaikų amžiaus tarpsnių ypatybes, pažinodamas savo ugdytinius, geba pritaikyti informaciją, randa žodžius, kaip paaiškinti, nuraminti.

Kovo 11-ąją „Ažuoliuko” kolektyvas sutiko ne tik su Lietuvos, bet ir su Ukrainos vėliavėlėmis. Organizatorių nuotr.

Lopšelio- darželio „Ąžuoliukas“ 3 grupės ikimokyklinio ugdymo mokytoja  Inga Kulikauskė pasiūlė surengti respublikinę akciją ikimokyklinėms ir priešmokyklinėms ugdymo įstaigoms „Vilties Švyturys“.

Jos tikslas – ugdyti vaikų pilietiškumą – meilę laisvei ir demokratinėms vertybėms. Vos paskelbus šią iniciatyvą socialinio tinklo grupėje, skirtoje mokytojams, buvo sulaukta daugybės bendraminčių pedagogų palaikymo. Deja, atsirado ir tokių, kurie esą nemato reikalo kalbėti su vaikais apie karą ir net atvirai palaikančių Rusiją. Galiausiai užvirusią diskusiją numalšino Švietimo, Mokslo ir Sporto ministrės Jurgitos Šiugždinienės komentaras su padėka mokytojams, kuriantiems iniciatyvas, stiprinančias vaikų pilietiškumą, atsakantiems į jiems rūpimus klausimus, išreiškiantiems paramą Ukrainai. Akcija „Vilties Švyturys“ įvyko.

Tai buvo pirmoji Lietuvoje iniciatyva, skirta ikimokyklinėms ir priešmokyklinėms ugdymo įstaigoms, kuria skatinta palaikyti Ukrainos žmones. Joje dalyvavo daugiau nei 50 ikimokyklinių ir priešmokyklinių ugdymo įstaigų.

Šia akcija palaikymas Ukrainos žmonėms nesibaigė. „Ąžuoliuko“ mokytojai ir vaikai, švęsdami Kovo 11-ąją, kūrė ne tik Lietuvos, bet ir Ukrainos vėliavas. O prieš pat Velykas darželio direktorės Aušros Zarambienės iniciatyva surengta dar viena gerumo akcija, kurios metu buvo renkami daiktai vaikams, pabėgusiems nuo karo Ukrainoje. „Ąžuoliuko“ bendruomenė neliko abejinga ir jiems padovanojo daugybę žaislų, sauskelnių ir kitų reikalingų daiktų. Visos dovanos buvo nugabentos į pagalbos ukrainiečiams centrą Klaipėdoje.

Tikime, kad tokios akcijos padeda auginti pilietiškas, empatiškas ir sąmoningas asmenybes.


  2022-05-10

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt