P0

Miestas

Savivaldybė pripažino pažeidimus dėl teritorijų tvarkymo ir ėmėsi veiksmų

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-05-12


Klaipėdos savivaldybės administracija pateikė informaciją apie tai, kaip vykdo savivaldybės kontrolierių audito dėl miesto viešųjų teritorijų tvarkymo ir priežiūros rekomendacijas. Teigiama, kad visos audito rekomendacijos yra įgyvendinamos laikantis numatytų terminų.

Artūro Šulco nuotr.

Administracija tvirtina, kad Klaipėdos baseinui priskirta teritorija  išbraukta iš savivaldybės tvarkomų viešųjų teritorijų plotų sąrašų. Kontrolieriai buvo konstatavę, kad šią teritoriją turi tvarkyti baseino valdytojai.

Taip pat parengtas susitarimas dėl kompensavimo už Dangės upės ir Pilies uosto krantinių valymo paslaugas, kuriuo vadovaujantis šių objektų koncesininkas kompensuos lėšas už krantinių nuo Biržos tilto iki upės žiočių ir Pilies uosto, valymo paslaugas. 

Perskaičiuotos ir iš paslaugų teikėjų išieškomos permokėtos sumos už teritorijas, kurios buvo remontuojamos, tačiau į atliktų paslaugų aktus buvo įtrauktos kaip valytos. Pripažįstama, kad įmonei UAB „Vakarų švara“ per 2021 m. buvo permokėta 1 318,84 Eur su PVM suma už remontuojamo Danės skvero valymą.  Dar porai įmonių permokėta po kelis ar keliasdešimt eurų.

Ši informacija bus pateikta miesto Tarybos Kontrolės komitetui. Teigiama, kad apie kitų audito rekomendacijų vykdymą bus praneša suėjus jiems nustatytiems terminams.

„Atvira Klaipėda” prieš mėnesį rašė, kad kontrolierių audituotavo 2019 – 2020 m. pirmą pusmetį ir nustatė, kad per šį laikotarpį savivaldybėje buvo gauta daugiau nei 500 gyventojų skundų dėl nevalomų gatvių, šaligatvių, netvarkomų želdinių, nepjaunamos žolės, šiukšlių prie atliekų konteinerių ir panašiai. Auditoriai surašė išvadą, jog sankcijos už netinkamą sutarčių vykdymą skiriamos, tačiau jų skyrimas savaime negarantuoja kokybiško paslaugų teikimo. Vykdant 57 su miesto priežiūra ir tvarkymu susijusias sutartis buvo skirtos 38 baudos už 45 750 eurų.

Taip pat konstatuota, kad už prekes ir paslaugas apmokėta pagal sutarčių įkainius, „tačiau už didesnius kiekius, viršytos sutarčių maksimalios lėšų ribos”. Audito išvadas svarstęs Kontrolės komitetas siūlė dėl rastų pažeidimų kreiptis į specialiąsias tarnybas, tačiau politikai buvo patikinti, kad šios tokia informacija jau disponuoja.


  2022-05-12

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt