P0

Švietimas

Savivaldybės lėšos moksleivių idėjoms: nuo radijo iki siuvimo kambario

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-05-12


Laisvalaikio erdvių įrengimas, radijas, siuvimo ar meno terapijos kambarys – tai tik kelios moksleivių idėjos finansuotos įgyvendinant Klaipėdos miesto savivaldybės pilotinį dalyvaujamojo biudžeto projektą moksleiviams. Idėjos tikslas – leisti moksleiviams teikti projektus, juos koordinuoti ir patiems įgyvendinti.

Projektui startavus, 2020-aisiais buvo gautos 4 gimnazijų paraiškos, pagal kurias ir suteikta galimybė atnaujinti savo mokyklos erdves.„Ąžuolyno“, Baltijos, Vydūno ir Hermano Zudermano gimnazijoms pagal teiktus projektus skirta po 3450 Eur.

„Ąžuolyno“ gimnazija 2020 m. laimėjusi konkursą savo mokykloje įrengė radiją. Už Klaipėdos miesto savivaldybės suteiktą finansavimą moksleiviai įsigijo reikiamos aparatūros ir licencijas, kurios leidžia groti žinomas dainas per vietinį radiją.

Švietimo vidus

Baltijos gimnazija pateikė net dvi idėjas – dėl laisvalaikio erdvės kieme įrengimo ir mokyklinių spintelių papildymo. Skirtos lėšos leido sklandžiai išpildyti abu sumanymus – moksleiviai kartu su tėvais ir administracija įsigijo statines, jas supjaustė, išpiešė ir taip papuošė savo kiemą. Technologijų pamokų metu gamintos stintelės moksleivių daiktų laikymui.

Prie šių mokyklų 2020 m. prisidėjo ir Vydūno gimnazijos bendruomenė pateikusi ne vieną idėją: aikštelės paspirtukams parkuoti įrengimui, krepšinio aikštelės inventoriaus atnaujinimui, bėgimo takeliams lauke, lauko poilsio erdvei, aromaterapinei erdvei prie direktoriaus kabineto. Iš pateiktų idėjų aktualiausia pripažinta – laisvalaikio erdvės šalia valgyklos įrengimas, kurios 3D projektą parengė ir apgynė patys moksleiviai.

Hermano Zudermano gimnazija už suteiktas lėšas įsigijo reikiamų muzikos instrumentų.

Startavusio projekto sėkmė ir poreikis paskatino Klaipėdos miesto savivaldybę padvigubinti finansavimą ir 2021 m. finansavimas skirtas jau septynioms įstaigoms –  „Ąžuolyno“, Baltijos, Vydūno, „Varpo“, „Žemynos“, „Žaliakalnio“ ir „Aukuro“ gimnazijoms.

„Ąžuolyno“ gimnazija 2021 m. gauta parama atnaujino mokyklos garso aparatūrą didžiojoje salėje bei įsigijo medžiagoms skirtą spausdintuvą. „Baltijos“ gimnazija tęsė pradėtą laisvalaikio erdvės atnaujinimą – patys gamino mokyklos spinteles ir minkštasuolius „Vydūno“ gimnazijos mokiniai kaip vieną aktualiausių dalykų gimnazijoje įvardino daiktams laikyti skirtas spinteles ir koridoriuje stovinčias kėdes. Senos, nepatogios ir drabužius plėšančios kėdės pakeistos spalvingomis naujomis.

Dalis mokymo įstaigų neapsiribojo viena idėja – tarp tokių „Varpo“ gimnazija. 2021 m. moksleiviai atnaujino laisvalaikio ir įrengė meno terapijos kambarius. Laisvalaikio kambaryje atsirado stalo žaidimai, piešimo lenta, projektorius. Įrengtas meno terapijos kambarys skatina moksleivius ramiam poilsiui, čia galima rasti muzikos instrumentų, meditacinio molio, jogos kilimėlių.

„Labai džiaugiamės projektu, moksleiviai paskatinti tikrai įsitraukia. Smagu, kad siūlytos idėjos tikrai buvo pačių mokinių. Daug reikėjo bendradarbiauti ir dabar jau tikrai labai džiaugiamės rezultatais, nes matome, kaip tai pagyvino mokinių bendruomenę, kad mokiniai lankosi tose erdvėse, kaip jos tarnauja. Labai džiaugiamės projekto rezultatais, apskritai pačiu projektu ir galimybe jame dalyvauti“, – pranešime cituojama „Varpo“ gimnazijos mentorė Kornelija Čepytė.

Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

„Žemynos“ gimnazija taip pat buvo viena tų, kuri įgyvendino dvi idėjas – mokiniai įrengė laisvalaikio ir treniruoklių erdves. Pertraukų metu sukurta galimybė žaisti stalo žaidimus, stalo futbolą, o pakeliui namo mokyklos kieme laukia treniruoklių erdvė.

2020-2021 m. įgyvendinant projektus daugiausiai atnaujinta arba įrengta laisvalaikio erdvių. Tarp tokių gimnazijų ir „Žaliakalnio“ – ji įrengė net dvi erdves moksleiviams. Koridoriuose pastatyti jaukūs minkštasuoliai, lauko erdvė papuošta suoliukais.  Po laisvalaikio kambario įrengimo „Aukuro“ gimnazija įkūrė ir siuvimo dirbtuvių kabinetą. Moksleiviai gali pasirinkti – žaisti stalo žaidimus ar įsilieti į tvarios mados pasaulį ir prisijungti prie siuvimo dirbtuvių. Dvi dešimtokės ir dvi dvyliktokės kartu su mokytoja įsigijo siuvimo reikmenis: modelius, siūlus, siuvimo mašinas.


  2022-05-12

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt