Startuoja gyventojų apklausa dėl memorialo Skulptūrų parke (120)

Miestas, Svarbu
Avatar photoAtvira Klaipėda
2022-05-12

Gegužės 13 d., penktadienį, startuoja klaipėdiečių apklausa dėl sovietų karių palaidojimo vietoje Skulptūrų parke naudojamos sovietinės ideologijos ženklų.

Gyventojai galės balsuoti tiek elektroniniu būdu, tiek užpildydami apklausos lapus atvykę į Savivaldybės administraciją (Liepų g. 11). Apklausa vyks mėnesį – iki birželio 13 d. imtinai.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Mero inicijuotoje apklausoje klaipėdiečiams pateikiamas vienas klausimas: „Ar pritariate Sovietų Sąjungos karių palaidojimo vietos memorialo, esančio S. Daukanto g. pertvarkymui, pašalinant su žuvusių karių amžinojo poilsio vietos įamžinimu nesusijusius sovietinės ideologijos ženklus ir suteikiant karių palaidojimo vietai naują architektūrinę kokybę?“

Balsuoti galės visi pilnamečiai asmenys, deklaravę gyvenamąją vietą Klaipėdos miesto savivaldybėje. Norintys atiduoti savo balsą elektroniniu būdu turės prisijungti per savivaldybės interneto svetainę klaipeda.lt, kur bus nukreipti identifikuoti savo tapatybę per elektroninius valdžios vartus. Prisijungimo nuoroda norintiems balsuoti elektroniniu būdu bus paskelbta gegužės 13 d. rytą, 8 val. savivaldybės interneto svetainėje adresu https://www.klaipeda.lt/lt/balsavimai/8980.

Tie, kurie nori išreikšti savo valią užpildydami popierinį apklausos lapą, apklausos vykdymo laikotarpiu kviečiami atvykti į Savivaldybės administraciją Liepų g. 11, 116 kab. (I-IV 8-17 val.; V 8- 15.45 val.; pietų pertrauka 12-12.45 val.), su savimi būtina turėti asmens dokumentą.

„Palaikų perkėlimo ar paminklinių plokščių su pavardėmis demontavimo klausimas nėra svarstomas – to daryti neketinama. Pagarbų ir išmintingą elgesį saugant čia palaidotų karių palaikus savo išvadose akcentuoja ir klausimą analizavusi ekspertų darbo grupė. Diskusija vyksta tik dėl čia esančio sovietinės ideologijos memorialo“, – sako komisijos Klaipėdos miesto savivaldybės vietos gyventojų apklausai vykdyti pirmininkas, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Andrius Dobranskis.

Savo išvadą dėl Skulptūrų parke esančio memorialo jau yra pateikusi ekspertų darbo grupė. Sutariama, kad karių palaidojimo vieta gali būti pertvarkyta, atsisakant totalitarinio militarizmo estetikos ir sovietinės propagandos naudotų simbolių ir raiškos priemonių. Tuo pačiu akcentuojama, kad reikalingas pagarbus ir išmintingas elgesys, saugojant šioje vietoje palaidotų karių palaikus.

Darbo grupės išvadas, kaip ir miestiečių apklausos rezultatus, numatoma pateikti savivaldybės Tarybai, kuri priims galutinį sprendimą. Gyventojų balsai turės tik patariamąją reikšmę.

Žymos: | |

Komentarai (120):

Atsakymų į “Startuoja gyventojų apklausa dėl memorialo Skulptūrų parke”: 120

 1. Antanas parašė:

  NE!!! NEPRITARIU! Teko dirbti turizme, tai veždavome užseniečius ten fotkintis. Tik pamastykit, kad burgeriai paliktu piningus, buvo TAS Memorialas kaip ir pasididžiavimas, ir Nei vienas nešaukėt- NUKELKITE! Tai istorija, ir iš dainos žodžiu neišmesi, kad ir kiek norėtum? Gal geriau sutvarkom kultūringai visą aplinką, ir toliau rodom Pasauliui , kad tai BUVO pas mus. Tačiau nebútume Lietuviai, jei nebūtume to išgyvenę? Manau čia būtų mūsų didybė. Gaila, kad aukštai skraidantys blogai mato pažemiais… Analogas stovi Kryžkalnije, bet viskas jug tvarkoi, ania? Tai gal tada ir Vermachto kariu kapines, ir Holokausto muiejus, ir Kryžkalni apsvarstom? Viena epocha, vieni dalyviai…

 2. valdas parašė:

  Istorijos neistrinsi,tad reikia palikti..Tai yra kazkam sventa vieta…Deka rusu taip vadinamos aneksijos Memelis su jo krastu tapo Klaipeda,o Wilno tapo Vilniumi..ar sita irgi neigsite?Jei ne rusu aneksija,Klaipeda butu Memeliu Vokietijos sudetyje,o Vilnius butu Wilno Lenkijos sudetyje…

 3. Anonimas parašė:

  isvadavo rusai Klaipeda ir uzmirso iseiti,treme lietuvius i sibira,stalinas siusdavo rusus kad apgyvendintu lietuviu namuose,taip dabar islyke daug rusu Klaipedoje

 4. Stepan Bandera parašė:

  Primenu, kad kacapų „išvaduotojai’-išsigimėliai Klaipėdoje elgėsi baisiau, negu Bučoje. Lietuvoje neliks nei vieno paminklo jokiam išsigimėliui. Beje, kapų niekas nelies, kaip čia bando pavaizduoti vietiniai orkai

 5. grikių_košė parašė:

  Tikiuosi, klaipėdiečiai priims teisingą sprendimą.

 6. Antanas parašė:

  Teroristams-fasistams tokiu paminklu neturi likti!

  • Anonimas parašė:

   Jūs apie įvairių tautybių kovotojus kuriems.ir skirtas paminklas?

  • Anonimas parašė:

   Cia net klausimo nekyla aisku kad griauti. Zudiku stabu mums nereikia.

  • Mindaugas parašė:

   Kodel turime atsisakyti istorijos ir tai reikejo daryti iskarto ,paskelbus nepriklausomybe,o dabar atrodysime kaip varvsrai,nieko nesiskirsime nuo dabartiniu putleriu ir jo pakaliku,kur man reikes atvesti savo dukra ir parodyti,kur jos tevas buvo priimtas i spaliukus ,pijonierius kai mokesi pirmoj vidurinej mokykloj,istorijos neistrinsi,tik bukagalviams gali trugdyti ir maisyti tos kariu kapines kapines

  • Mindaugai parašė:

   Tai tau garbė,kad buvai spaliukas,pionierius,ir rodyti dukrai nori,kur buvai priimtas.Tai didi gėda,o ne rodyti reikia vaikams.Tai nuveši dukrą į Grūto parką ir parodysi,kokių balvonų turėjome,ten ohoho,visą dieną vaikščiosi,kol apeisi.Gal geriau dukrai parodyk gražias Lietuvos vietas,jų labai daug.

  • tam : 86.100.132.156) 2022-05-15 10:13 parašė:

   Kokia gėda, tai istorija. Tai atminimas kad.tokia įvykiai buvo.. ar jūs ir savo jaunyate naikinat, nes gėda prisiminti? Iš kur tas mankurtizmas visko bijoti ir naikinti. Gėda už tokią nauja karta, nesugeba čia nieko perduoti srities kartoms.

 7. Audrius parašė:

  Jeigu rusams patinka tie paminklai,tai kraukitės ir vežkitės į Rusiją ir dar,nepatinka Lietuva,čiuoškit pas Putiną.

 8. Andrejus parašė:

  Pripazystu,kad kaimynai nukentejo nuo mano tautieciu rusu ir Raudonojo maro . Mokysiu savo vaikus Lietuviskai ir atgailausiu.
  Dekoju ,kad prieme ir leido LT tauta integruotis

 9. Rima parašė:

  PRAŠAU KULTŪRINGAI SU PAGARBA NUKELTI O K U P A N T Ų ŽENKLUS IR SKULPTŪRAS.
  MUMS LABAI NEMALONUS TUOS ŽENKLAS MATYTI, KAI MŪSŲ PARTIZANŲ KAULELIAI IŠMĖTYTI PO MIŠKUS IR NELEISTA JŲ ATPAŽINTI.
  VEŽKITE Į RUSIJĄ TUOS STRIBUS IR KARDUS

 10. Zao parašė:

  Kuo greičiau nuvers tą piktžaizdę tuo geriau. Bus malonu po parką vaikščioti. Visi kam įdomi neva „istorija” galės pasikultūrinti Gruto parke. O dar geriau jei visi kacapėliai, kurie per dešimtmečius net lietuvių kalbos neišmoko, važiuosi gyventi į savo išsvajotą Mordoro šalį, ten jų laukiai orkai ir paminklai.

 11. grikių_košė parašė:

  Svetainė gybauja, neleidžia prisijungti, nors bandžiau gal kaeturis kartus iš eilės. Ruskių susimokymas! 😀

 12. Vladimir parašė:

  Pradėkite nuo Liebartu ,ten bus lengviau nuversti paminklus, ir jusu paminklus nuvers jusu anūkai (kai ateis laikas) .

 13. Sąlyga parašė:

  Palikti tas stovylas nebent su sąlyga, kad ruskiai šalia pafinansuos paminklą Hitleriui- bus išbaigtas paminklas rudajam ir raudonajam fašizmui.

 14. Edis parašė:

  Pavardes gal palikti,neiškasi gi dabar.o tie visi kardai ir kita tarybinė atributika turi būti panaikinta,išvežta į grūtų parką.arba tada jei lieka tarybinė atributiką,ir Hitlerį galima pastatyti.būs ligybė,niekas nebepyks.

  • Anonimas parašė:

   Kokia tarybinė atributika, ko bijote? Paminklų? Įvairių tautybių kovotojų?

  • anonimui parašė:

   Paminklai nėra kovotojai,paminklai su ginklais balvonų yra militaristinis tarybinis imperializmas ir rusiško šovinizmo simbolis.Juk parašyta, .kapai,kaulai lieka,ir neapsimesk,kad nesupranti,apie ką kalbama.Ar skaityt neišmokai dar/Gal laikas?

  • Edžiui parašė:

   jokių grūtų parkų

  • to (IP: 86.100.132.156) parašė:

   Kaip skaityti mokantis, turėtum susirasti ir pasidomėti kam iš tikro pastatė šiuos paminklus. Jūsų demagogija apie šovinizma orginalus tėra jusu vidinį baimė, bei būdas kovoti su paminklais.

 15. Vygandas parašė:

  Balvonus nuimti, kardą palikti – gražus, abstraktus. Jie ir pastatyti buvo skirtingu laiku.

 16. Pilietis parašė:

  Paminklas turi islikti. Tai yra istorija ir nesvarbu kokia jinai butu. Tie kurie ten palaidoti ir kuriu garbei pastatytas sis memorialas tikri nera okupantai. Leiskime jiems ramiai ilsetis, gal ju gyvybes deka ir mes esame gyvi.

 17. griauti be kalbų parašė:

  Būtinai griauti balvonus,kurie ,kaip rašė istporikai,simbolizuoja militaristinį tarybinį imperializmą ir rusišką jį šovinizmą.kaip rašė, palaidoti kariai ten,kur trypia plyteles,kur rėkia,šoka ir dainuoja, o ne ten,kur dedamos gėlės ir stovi balvonai.Pagarba mirusiems-tai ne ginklų demonstravimas, matėme vienam mieste ant paminklo žodžius.,,Šlovė rusų ginklui”.O Dieve,apie ką tai…

 18. Taip parašė:

  Demontuoti memorialą ir taškas .
  Jis simbolizuoja dvigubus okupantus, kurie ir dabar patvirtina savo statusą Ukrainoje.

 19. Sergej parašė:

  Ne ! Ir dar karta NE !

 20. Tatjana parašė:

  Paminklas turi stoveti. Jis nekam netrukdo.

 21. skaitytojas parašė:

  Na,išmokite nors vieną žodį parašyti,,,ne” rašoma kartu

 22. Marija parašė:

  Nepritariu

 23. Pagaliau parašė:

  Be abejo,pritariame,balvonai turi būti ten, kur jų vieta,o kapinės yra kapinės su mažyte lentele,kur pažymėta,kas čia…Tarp kitko,apklausa ne čia,ir niekas čia mūsų neklausia,apklausa nuo pirmadienio savivaldybėje arba internetu.

 24. Klaipedoj gimes parašė:

  Nepritariu

 25. Marius parašė:

  Niekas čia jų nekvietė. Čia ne jų žemę! Reikia valyti kaip Kolorado vabalus lauk!

 26. Vytautas parašė:

  Taip, visus tokius objektus reikia išvalyti, turi jų nelikti ir valdininkas net klausimų čia negali kilti!!!

 27. Aš . parašė:

  Ne pritariu !!!

 28. MJ parašė:

  Ne pritariu

 29. Artiomas parašė:

  Labiausiai demontuoti tarybiniams kariams paminklus reikalauja tie, kurie buvo sovietinės sistemos subinlaižiai. Atgailauja sovietinės žiurkės ir jų atsiprašymas yra reikalavimas nugriauti kardą.

 30. Klaipedietis parašė:

  Pritariu
  O kam reikia sovietiniu paminklu, lai vaziuoja i rusija ir ten jais dziaugiasi

 31. Ina parašė:

  NE, NEpritariu !

  • Deivis parašė:

   Viską nugriauti. Palikti tik tikrų klaipėdiečių kapus. O okupantus siųsti atgal į jų šalį. Jaigu ką istorija paskaitykite. Mes nebuvom rusų kraštų iki antro pasaulinio!!! Rusai jiega užėmė ir dabar kažko reikalauja. Nepatinka varykit pas savo putka ir gyvenkit ten. Nes po karo ru Ukraina. Bus etninis engimas rusakalbių. Gyveni lietuvio kalbėk lietuviškai!!!

 32. Margarita parašė:

  Pritariu. Griauti.

 33. Katrina parašė:

  Ne pritariu

 34. Elena parašė:

  Nepritariu

 35. Koksskirtumas parašė:

  Ne ,ne,ne ir dar karta ne. Kovojate su mirusiais,tegul ilsesi ramybeje,geda!

 36. D.R. parašė:

  Pritariu siaubingiems paminklams, karių skulptūrai, neliečiant kapinių ir paliekant memorialinę lentą.

 37. Ana parašė:

  Ne pritariu

 38. Valentina parašė:

  Ne pritariu

 39. Gintaras parašė:

  Ne !
  Ir taip Mankurtistanas tas kraštas likes.

 40. Anžela parašė:

  Nepritariu.
  Ar te karei buvo tada okupanteis?je kariavo už laisve nui fašistu

 41. Alina parašė:

  PRITARIU.
  O nepritariantys neverkit dėl medžių, jie ne sovietinės ideologijos reliktai, pasodins naujų:)

  • to alina parašė:

   Pirmą sodins nelietuviskus medžius, antrą medžiai auga ilgai. Beto uzsienijue su kuo lyginame Lietuva kažkaip sugeba išsaugoti medžius miestuose…įdomu kaip.. ir trečią nwverkitw dėl mieste didėjančios taršos, garso…

 42. Talk parašė:

  Pritariu. Kaip tik tvarko parką, tai tuo pačiu metu ir nuimti tuos stabus.

 43. Svetlana parašė:

  Ne pritariu

 44. Liuba parašė:

  Ne pritariu

 45. Liudmila parašė:

  NE,NE pritariu!

 46. Ruslanas parašė:

  Ne. NEPRITARIU ! ! !

 47. Aušra parašė:

  Būtinai ir kuo greičiau išvalyti Klaipėdos žemę nuo tų gėdingų balvonų pačių klaipėdiečių senųjų kapinių prieigose

 48. Vilhelmina parašė:

  Pritariu, senai reikėjo

 49. V ir Gis parašė:

  Manyčiau prie kardo reikia primontuoti triskart didesnį stepaną.
  Visi būtų patenkinti – ir paminklas liktų, ir okupantai po kardu, ir Ukrainai palaikymą parodytume.

 50. Galina parašė:

  Ne nepritariu.

 51. Rasa parašė:

  NE. Klaipėda neturi kur pinigų leisti? Palikti ir leiskite ramiai ilsėtis

 52. T parašė:

  Griaut ir kuo greičiau.

 53. Ne tokia apklausa daro savivaldybė parašė:

  Klausimas:ar pritariu šunų vedžiojimo aikštelėi ant ž.onių kaulų?Ar pritarių 600 medžių naikunimui?Ar pritariu parko sunaikinimui per savivaldos projektus?

 54. Ne tokia apklausa privalo būti parašė:

  Ar pritarim 600 mefžių iškirtimui . Ar pritariu krepšinio aikštelėi ant žmonių kaulų?

  • Tiks ir taip parašė:

   Ne, ne. Geriau skambėtų taip: ar pritariate, kad ponas Trąšų magnatas privatizuotų parką…Ar pritariate, kad privatus interesas svarbiau už viešąjį? Ar pritariate viešųjų ir privačiųjų interesų supainiojimui?

 55. Anonimas parašė:

  Paminklas toks koks yra dabar turi išlikti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Svarbu, Transportas

Parkingo rinkliavos reforma: senamiesčio likimą užgožia automobilių dalijimasis (atnaujinta)

Klaipėdos miesto tarybos Miesto ūkio ir aplinkosaugos komiteto, kuris pirmasis ėmėsi svarstyti mero siūlymą dėl parkingo rinkliavos keitimo, posėdžio metu ...
2024-05-22
Skaityti daugiau

Fotoreportažai, Miestas, Svarbu

Jono Polovinsko-Budrio vardas Klaipėdoje skambės dažniau 

Viena iš uostamiestyje veikiančių Šaulių sąjungos kuopų nuo šiol vadinsis Klaipėdos prijungimo prie Lietuvos karinės operacijos vado Jono Polovinsko-Budrio vardu. ...
2024-05-10
Skaityti daugiau

Fotoreportažai, Miestas, Svarbu

Gegužės 9-oji Klaipėdoje - su laiškais iš Kremliaus ir rinkimine agitacija

Nors Valstybės saugumo departamentas (VSD) prieš kelias dienas gyventojus įspėjo apie galimas provokacijas gegužės 9-ąją, kai dalis Lietuvos gyventojų mini ...
2024-05-09
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This