P0

Miestas

„Meridianas” bures šį sezoną kels du kartus

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-05-13


Gegužės 18 d., trečiadienį, 18 val., Klaipėdos miesto simbolis burlaivis „Meridianas“ tradiciškai pakels bures ir paskelbs naujo jūrinio sezono pradžią.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Istoriniu jūrinio paveldo eksponatu po atviru dangumi tapęs „Meridianas“ po laivo rekonstrukcijos 2012-2013 metais savo burėmis uostamiestį papuoš devintą vasarą iš eilės.

Burių pakėlimo ceremonija taps įžanga ir į kitus jūrinius renginius, kurie vyks Klaipėdoje. Žinia, gegužės 20 d. yra minima Europos jūros diena, o kartu su ja sugrįžta pramoginės navigacijos sezoną atidarantis Klaipėdos laivų paradas.

1948 metais Suomijoje pastatyta barkentina „Meridianas“ pagal savo pirminę paskirtį buvo Klaipėdos jūreivystės mokyklos mokomasis laivas, kuriame jūrinės praktikos sėmėsi daugybė Lietuvos jūrininkų ir kapitonų. Šis ryšys išlaikomas ir burlaiviui stovint prie krantinės. Kasmet „Meridiano“ bures kelia Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos (LAJM) studentai. Taip bus ir šiemet, ceremonijoje planuoja dalyvauti ir LAJM vadovai. 

Pasak „Meridiano“ savininko Aloyzo Kuzmarskio, tvirti ryšiai yra palaikomi ir su Jūrų kapitonų asociacija, dalis kurios narių pirmąją jūrinę praktiką įgijo būtent „Meridiane“.

Beje, trečiadienį, gegužės 18 d., rengiama burių pakėlimo ceremonija nebus vienintelė šį sezoną. Klaipėdai minint 770 metų sukaktį, šiuo metu yra ruošiamas naujas burių komplektas, skirtas įamžinti šį miesto jubiliejų. Jos bus pakeltos vasarą. Tad klaipėdiečiai ir miesto svečiai šiemet turės progą net du kartus stebėti, kaip miesto simbolis skleidžia bures.


  2022-05-13

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt