Atidaryta „GO“ paplūdimio sporto arena

Sportas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2022-05-16

Klaipėdoje, Priestočio gatvėje, duris atvėrė paplūdimio sportui skirta „GO“ arena. Tai vienintelė arena Lietuvoje su šildomu jūros smėliu pripučiamu daugiau nei 12 m aukščio kupolu.

Beveik 2 tūkst. kv. m dydžio arenoje telpa penkios treniruočių aikštelės, kelios poilsio zonos, vaikų kambarys, „crossfit“ ir funkcinių treniruočių erdvė, maitinimo paslaugų erdvė ir kitos reikalingos patalpos. Areną dengiantis jūros smėlis specialiai atgabentas iš Latvijos. Teigiama, kad jš gauti buvo gana sudėtinga – visos derinimo procedūros užtruko daugiau nei pusmetį. Bene 1000 kub. m smėlio buvo atgabenta 64-iais sunkvežimiais.

„Kartu su kolega Donatu Eringiu siekėme įrengti areną, pritaikytą ne tik profesionaliems esamiems sportininkams, bet ir tiems, kuriems dėl kadaise patirtų traumų sunku tęsti karjerą tinklinyje, regbyje ar tenise. Pastebėjome, kad nemažai žmonių daug metų sportuoja ant parketo ar kitų kietų dangų, vėliau skundžiasi kelių bei nugaros skausmais dėl smūginių veiksmų sąnariams. Sportuojant ant smėlio – visi šie skausmai dingsta, o kai smėlis yra šildomas – sąlygos dar geresnės“, – pranešime cituojamas vienas iš „GO“ arenos projekto vystytojų Vitalijus Čiapas.

Anot jo, arena turėjo būti pastatyta jau anksčiau, tačiau vėlavo pačių darbų startas. Iš Slovakijos atgabentą pripučiamą areną užtruko įrengti dėl pasaulinės lustų gamybos krizės.

„Ši avantiūra pareikalavo nemažai finansinių išteklių, tačiau mūsų su kolega ir partnerių pastangos padėjo įgyvendinti, ką užsibrėžėme. Norėjome įrengti tai, ko lietuviai ir galbūt net viso Baltijos regiono gyventojai dar nematė. Vienintelėje tokio tipo arenoje šalyje bus organizuojamos įvairių sporto šakų varžybos, turnyrai, kiti renginiai. Tokiu būdu siekiame suteikti galimybę žmonėms iš naujo atrasti mėgiamas sporto šakas ir paskatinti perkelti jas ant smėlio“, – sako V. Čiapas.

Pasak pagrindinio projekto rėmėjo „Švyturys-Utenos alus“ generalinio direktoriaus Rolando Viršilo, išskirtinė arenos konstrukcija, gausybė papildomų erdvių ir teikiamų paslaugų atvers daugybę galimybių pramogauti visai šeimai.

„Kartu su projekto vystytojais jautėme tokio pobūdžio sporto ir erdvių trūkumą, todėl džiaugiamės prisidėję prie išskirtinių galimybių sukūrimo Lietuvai bei kaimyninėms šalims. Tokio pobūdžio erdvė sukurs ne tik išskirtines treniravimosi sąlygas, praplės darbo vietų skaičių, bet ir suteiks išskirtines laisvalaikio galimybes klaipėdiečiams. Čia yra laukiami tiek profesionalūs sportininkai, tiek mėgėjai, tiek šeimos su vaikais“, – sako R. Viršilas.

Naująją „GO“ areną galima greitai transformuoti į dvejas profesionalioms varžyboms skirtas aikštes, vieną treniravimosi aikštę, taip pat sumontuoti laikinas žiūrovų tribūnas. Tuo metu arenoje būtų galima sutalpinti apie 500–600 žmonių. Ateityje arenoje tikimasi surengti Lietuvos čempionatų etapus ar net finalus, taip pat tarptautinius turnyrus.

Žymos: | | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Be kategorijos, Sportas

Dėl lengvatų sportui savivaldybė negaus 209,7 tūkst. eurų

Klaipėdos savivaldybė ne tik tiesiogiai remia profesionalųjį sportą, bet ir teikia mokesčių lengvatas asmenims, remiantiems reprezentacines komandas. Meras siūlo savivaldybės ...
2023-12-04
Skaityti daugiau

Fotoreportažai, Miestas, Svarbu

Jubiliejinė „Švyturio“ Klaipėdos ateities stipendija - violončelininkei

Šiemet jau dešimtą kartą vykęs „Švyturio“ Klaipėdos ateities stipendijos konkursas penktadienio popietę pasiekė kulminaciją – paskelbta, jog 5000 eurų atitenka ...
2023-10-13
Skaityti daugiau

Švietimas

Laukia kandidatų „Švyturio“ Klaipėdos ateities stipendijai gauti

Šiemet jau dešimtą kartą skelbiamas „Švyturio“ Klaipėdos ateities stipendijos konkursas, kurio metu bus išrinktas dar vienas talentingas prie Klaipėdos ir ...
2023-09-13
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This