P0

Sportas

Atidaryta „GO“ paplūdimio sporto arena

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-05-16


Klaipėdoje, Priestočio gatvėje, duris atvėrė paplūdimio sportui skirta „GO“ arena. Tai vienintelė arena Lietuvoje su šildomu jūros smėliu pripučiamu daugiau nei 12 m aukščio kupolu.

Beveik 2 tūkst. kv. m dydžio arenoje telpa penkios treniruočių aikštelės, kelios poilsio zonos, vaikų kambarys, „crossfit“ ir funkcinių treniruočių erdvė, maitinimo paslaugų erdvė ir kitos reikalingos patalpos. Areną dengiantis jūros smėlis specialiai atgabentas iš Latvijos. Teigiama, kad jš gauti buvo gana sudėtinga – visos derinimo procedūros užtruko daugiau nei pusmetį. Bene 1000 kub. m smėlio buvo atgabenta 64-iais sunkvežimiais.

„Kartu su kolega Donatu Eringiu siekėme įrengti areną, pritaikytą ne tik profesionaliems esamiems sportininkams, bet ir tiems, kuriems dėl kadaise patirtų traumų sunku tęsti karjerą tinklinyje, regbyje ar tenise. Pastebėjome, kad nemažai žmonių daug metų sportuoja ant parketo ar kitų kietų dangų, vėliau skundžiasi kelių bei nugaros skausmais dėl smūginių veiksmų sąnariams. Sportuojant ant smėlio – visi šie skausmai dingsta, o kai smėlis yra šildomas – sąlygos dar geresnės“, – pranešime cituojamas vienas iš „GO“ arenos projekto vystytojų Vitalijus Čiapas.

Anot jo, arena turėjo būti pastatyta jau anksčiau, tačiau vėlavo pačių darbų startas. Iš Slovakijos atgabentą pripučiamą areną užtruko įrengti dėl pasaulinės lustų gamybos krizės.

„Ši avantiūra pareikalavo nemažai finansinių išteklių, tačiau mūsų su kolega ir partnerių pastangos padėjo įgyvendinti, ką užsibrėžėme. Norėjome įrengti tai, ko lietuviai ir galbūt net viso Baltijos regiono gyventojai dar nematė. Vienintelėje tokio tipo arenoje šalyje bus organizuojamos įvairių sporto šakų varžybos, turnyrai, kiti renginiai. Tokiu būdu siekiame suteikti galimybę žmonėms iš naujo atrasti mėgiamas sporto šakas ir paskatinti perkelti jas ant smėlio“, – sako V. Čiapas.

Pasak pagrindinio projekto rėmėjo „Švyturys-Utenos alus“ generalinio direktoriaus Rolando Viršilo, išskirtinė arenos konstrukcija, gausybė papildomų erdvių ir teikiamų paslaugų atvers daugybę galimybių pramogauti visai šeimai.

„Kartu su projekto vystytojais jautėme tokio pobūdžio sporto ir erdvių trūkumą, todėl džiaugiamės prisidėję prie išskirtinių galimybių sukūrimo Lietuvai bei kaimyninėms šalims. Tokio pobūdžio erdvė sukurs ne tik išskirtines treniravimosi sąlygas, praplės darbo vietų skaičių, bet ir suteiks išskirtines laisvalaikio galimybes klaipėdiečiams. Čia yra laukiami tiek profesionalūs sportininkai, tiek mėgėjai, tiek šeimos su vaikais“, – sako R. Viršilas.

Naująją „GO“ areną galima greitai transformuoti į dvejas profesionalioms varžyboms skirtas aikštes, vieną treniravimosi aikštę, taip pat sumontuoti laikinas žiūrovų tribūnas. Tuo metu arenoje būtų galima sutalpinti apie 500–600 žmonių. Ateityje arenoje tikimasi surengti Lietuvos čempionatų etapus ar net finalus, taip pat tarptautinius turnyrus.


  2022-05-16

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt