P0

Svarbu, Veidai

„Atviros Klaipėdos” balandis: dar vienas Lietuvos žmonių gerumo įrodymas

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2022-05-16


„Kokie lietuviai geri žmonės!”, – taip sureagavo kolegė iš Ukrainos Darija Rastorgujeva-Kucenko, kai jai parašiau, jog atsiliepdami į prašymą „Atviros Klaipėdos” bičiuliai per kelias dienas pervedė beveik 4000 eurų jai skirtos paramos.

Nuo balandžio 18-osios pradėjusi darbuotis Darija kiekvieną savo publikaciją rengia dviem kalbomis – rusų ir ukrainiečių. Taigi, ir rubrika dabar vadinasi „НОВОСТИ/НОВИНИ”.

Kaip jau ir rašiau, prieš pradedant darbuotis Darijai akcentavau, kad jos darbdavys nesu aš ar „Atvira Klaipėda” – juo esate visi Jūs, skyrę savo pinigus šiam tikslui. Darija turi absoliučią žurnalistinę laisvę, kaip ir kiekvienas, bendradarbiaujantis su „Atvira Klaipėda”. Aš pagelbėju jai tik patarimais.

Nuo balandžio 18-osios pradėjusi darbuotis Darija kiekvieną savo publikaciją rengia dviem kalbomis – rusų ir ukrainiečių. Taigi, ir rubrika dabar vadinasi „НОВОСТИ/НОВИНИ”. Mes, kiek leidžia laikas ir jėgos, kai kurias publikacijas verčiame į lietuvių kalbą. Per mėnesį Darija parengė išskirtinius interviu apie situaciją Ukrainoje, kalbino Senojo turgaus vadovą ir fotografę bei visažistę, ištiesusius pagalbą ukrainiečiams, pristatė Klaipėdoje prieglobstį radusią Ukrainos menininkę, čia verslą plėtojantį tautietį, Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje šiuo metu studijuojančius Ukrainos studentus iš Chersono valstybinės jūreivystės akademijos ir kt.

Su Darija sutarėme, kad visa jai žmonių skirta parama bus išmokėta per penkis mėnesius kaip autorinis atlyginimas. Beje, apie tai, kokias vargo vakarienes teko patirti, kol pavyko išmokėti pirmąją autorinį atlyginimą, nors tiek „Sodros”, tiek Mokesčių inspekcijos specialistai konsultacijų metu buvo patikinę, jog toks variantas yra galimas, būtų įmanoma parašyti atskirą publikaciją.

Pabaigai, kaip visada – apie visus, ne tik su Darija susijusius mūsų praėjusio mėnesio finansus.

Balandį VšĮ „Klaipėda atvirai“ gavo 8317 Eur pajamų. Jas sudaro tikslinė 3981 Eur fizinių ir juridinių asmenų parama D. Rastorgujevai-Kutsenko; 1000 Eur – juridinių asmenų parama; 393 Eur – fizinių asmenų parama; 65 Eur pervedė juridiniai asmenys už paskelbtas nuorodas; 2878 Eur – Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo parama projektams „Ką pasakoja archyvas” ir „Centrinis archyvas: kodas – Klaipėda”.

Praėjusį mėnesį išleidome 6209,1 Eur:

Žurnalistų ir fotografo paslaugos – 3103,39 Eur
Bankiniai mokesčiai – 10,8 Eur
Mobilusis ir interneto ryšys – 57,7 Eur
Mokesčiai finansų įstaigoms už paramos administravimą – 12,39 Eur
Duomenų saugyklų nuoma – 6,82 Eur
Kuras – 65,94 Eur
SMS paramos administravimo mokestis – 4,98 Eur
Archyvinių dokumentų ir nuotraukų kopijos – 88,9 Eur
Gyventojų pajamų mokestis – 701,29 Eur
Kovo mėnesio alga redaktoriui – 1130 Eur
Buhalterijos paslaugos – 60 Eur
Sodros mokesčiai – 677,31 Eur
Autobuso bilietai – 5,3 Eur
Darbo vietos nuoma – 84,7 Eur
Serverio nuoma – 199,58 Eur.


  2022-05-16

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt