P0

Kultūra

Kauniečiai pristato „Kafka Insomnia“

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-05-16


Gegužės 20 d. penktadienį, 17 val., Klaipėdos dramos teatro Mažojoje salėje bus rodomas vizualinis gyvos muzikos spektaklis „Kafka Insomnia“.

Spektaklio kūrėjai nagrinėja žymaus čekų rašytojo F. Kafkos tekstus, skaitytoją panardinančius į sapnišką ir siurrealistinę būseną. Analizuojant patį rašytoją kankinusią nemigą bei sapnavimą būdraujant, kyla klausimas, ar tai – kūrybos metodas, gyvenimo būdas, ligos padarinys, ar pagrindinė F. Kafkos literatūrinio genialumo sąlyga?

„Mintis statyti spektaklį pagal F. Kafką kilo mano kolegai ir draugui, šio spektaklio kompozitoriui, Andriui Šiuriui. Tikriausiai jį įtraukė tas pats, kas ir mane – tamsi, klampi, sapniška ir kartu itin jausminga, net virpanti ir absurdiška atmosfera. Vietomis ji net prislegia fiziškai. Kafkos kūriniai – klampusis smėlis, kuriam reikia nesipriešinti, nes jis tave praris galutinai. Audiovizualinio spektaklio forma atsirado iš Kafkos siūlomo garso ir vaizdo dialogo bei mūsų pačių teatrinių preferencijų vietoj verbalinio teatro kurti atvirai interpretuojamą vaizdinį ir garsinį teatrą. Plačiau šias idėjas esame aprašę mūsų teatro manifeste „Kosmos Manifesto“, o „Kafka Insomnia“ tapo savotiška šio manifesto scenine reprezentacija,“ – spektaklį pristato režisierius Žilvinas Vingelis.

Šiame spektaklyje bene svarbiausią vaidmenį atlieka muzika, už kurią kompozitorius A. Šiurys buvo apdovanotas „Fortūnos“ diplomu bei nominuotas Auksiniam scenos kryžiui.

Stipri kūrybinė komanda spektaklį leidžia suprasti kaip kafkiško pasaulio garso ir vaizdo instaliacijų parodą, kuri pristatoma ne judant erdvėje (kaip įprasta muziejuose), o išdėstyta laike, teatro scenoje. „Kafka Insomnia“ pažadina jausmus, kurie glūdi giliai kiekviename mūsų. Pirkti bilietus čia.

INFORMACIJA

„Kafka Insomnia“ – vizualinių eksperimentų teatro „Kosmos Theatre“ bei Kauno miesto kamerinio teatro koprodukcija. Spektaklis bus rodomos su titrais anglų kalba. Ukrainiečiams ir jų šeimoms suteikiama galimybė Kauno miesto kamerinio teatro spektaklius pamatyti nemokamai. Registracija čia.


  2022-05-16

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt