P0

Regionas

Preiloje duris atvers atsinaujinusi biblioteka

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-05-16


Gegužės 19 d. duris atvers atsinaujinusi Preilos biblioteka, įsikūrusi istorinėje raudonmūrėje prieškario mokykloje, pastatytoje 1907 metais.

Buvęs avarinės būklės mokyklos pastatas po tvarkybos darbų prikeltas antrajam gyvenimui – neatpažįstamai pasikeitė ne tik pirmojo, bet ir anksčiau niekada neįrengto mansardinio aukšto patalpos. Bendrame 223,77 kv. m. plote įsikūrė knygų abonementas, skaitykla su renginių sale, istorinė ekspozicija, pasakojanti Preilos gyvenvietės istoriją, edukacijų erdvė.

„Įkvepianti jau pati bibliotekos vieta – Kuršių marių kaimynystė, tad tai, kad atnaujinant istorinį pastatą mums pavyko įrengti erdves ir
kultūriniams susitikimams – kuria dar didesnę šios vietos vertę. Kur kitur Lietuvoje rasite bibliotekos pastatą su tokia istorija, su tokiu vaizdu, o nuo šiol ir atnaujintomis erdvėmis skaitymui, nuotoliniam darbui ir renginiams. Džiaugiuosi, kad ilgamečio Neringos savivaldybės mero Viganto Giedraičio puoselėta idėja prikelti senąją Preilos mokyklą naujam-kitam gyvenimui pagaliau išsipildė“, – pranešime cituojamas pokyčiais džiaugiasi  Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis.

Preilos bibliotekos atidarymo šventė sujungs kelių kartų preiliškius – specialiai šiai progai iš Vokietijos atvežtas kurėno modelis, pagamintas šioje Kuršių nerijos gyvenvietėje prieškariu gimusio Heinzo Kubillus.

„Tėtis labai norėjo, kad šis laivas sugrįžtų į jo gimtinę Preilą“, – sakė dovaną įteikęs kuršininko sūnus Martinas Kubillus.

Apie Preilos istoriją susirinkusiems kalbės istorikė doc. dr. Nijolė Strakauskaitė.

Neringos savivaldybės Viktoro Miliūno viešosios bibliotekos direktorė Dalia Greičiutė džiaugiasi, kad šiuolaikinė biblioteka, tampanti mokymosi visą gyvenimą vieta, įsikūrė ne kur kitur, o mokykloje. Šios bibliotekos darbuotojai turės puikias darbo sąlygas, o lankytojai – šiuolaikinio žmogaus poreikius tenkinančią daugiafunkcinę kultūros erdvę, kur galima bus ne tik pasiimti naujų knygų, bet ir dirbti iš nuotolio skaityklos tyloje. Iš skaityklos atidarius duris patenkama į lauko terasą, esančią vos kelis metrus nuo marių kranto – tikimasi, kad ši terasa, kaip ir skaitykla, taps puikia poilsio ir renginių vieta. Į skaityklą jau atgabentas fortepijonas – juo bibliotekos atidarymo vakaro programoje skambins fortepijoninis duetas Sonata ir Rokas Zubovai, poeziją skaitys aktorė Kristina Švenčionytė.

Valstybės saugomam avarinės būklės mokyklos pastatui renovuoti lėšų ieškota ne vienerius metus. Neringos savivaldybės administracijai pateikus paraišką, pavyko gauti finansavimą Europos Sąjungos lėšomis. Jų buvo skirta 466 196,44 Eur,  51 799,60 Eur pridėjo Neringos savivaldybė. Tvarkybos darbus atliko Telšiuose registruota įmonė UAB „Žimpra“.

Atnaujintos Preilos bibliotekos (Preilos g. 27) atidarymo šventė „Poezijos ir melodijos pavasaris“ vyks gegužės 19 d. nuo 16.30 val. Vyksiančiųjų automobiliu prašoma jį palikti stovėjimo aikštelėje Preilos g. 8B – tik įvažiavus į Preilą kairėje kelio pusėje (greta autobusų stotelės).


  2022-05-16

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt