P0

Aplinkosauga

„Toksika“ Klaipėdos rajone iš gyventojų nemokamai surinko pavojingas atliekas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-05-16


Bendrovė „Toksika”, bendradarbiaudama su Klaipėdos rajono savivaldybės administracija, pirmą kartą organizavo akciją, kurios tikslas buvo iš gyventojų nemokamai surinkti buityje susidarančias pavojingas atliekas. Iš anksto suderinusi su Klaipėdos rajono seniūnais vietas, kur gyventojams patogu atnešti atliekas, „Toksika“ atvykdavo specialiuoju transportu surinkti atliekų iš gyventojų. Viso buvo aplankyta 15 gyvenviečių, kuriose gyventojai sunešė atliekas.

Iš viso per akciją buvo surinkta 9 421 kg atliekų, iš jų daugiausia atiduota dažų atliekų – 4 769 kg.

„Toksikos“ generalinis direktorius Arūnas Dirvinskas sako, kad ši akcija yra pirmoji Klaipėdos rajone. Savo patirtį bendradarbiaujant su savivalda ir vietos bendruomenėmis, „Toksika“ pradėjo kaupti Šiaulių rajone.

„Labai džiugu, jog Klaipėdos rajone gyventojai labai aktyviai įsitraukė į akciją ir sunešė nemenką kiekį buityje susidariusių ar iš senų laikų užsilikusių atliekų. Tai rodo vis didėjantį Lietuvos gyventojų sąmoningumą ir supratimą, kad pavojingųjų atliekų negalima išmesti kartu su buitinėmis atliekomis, nes tai užteršia gamtą. Pavojingosios atliekos turi būti surenkamos ir tinkamai sutvarkomos ten, kur yra tam skirta įranga“, – akcijos sėkme pasidžiaugė „Toksikos“ Klaipėdos padalinio vadovė Ieva Žalytė.

Iš vįiso per akciją buvo surinkta 9 421 kg atliekų, iš jų daugiausia atiduota dažų atliekų – 4 769 kg, cheminių atliekų – 855 kg, taip pat gyventojai atnešė užterštos pakuotės, elektronikos, filtrų, pasenusių vaistų atliekas.

Klaipėdos rajono vicemerė Audronė Balnionienė įvertino „Toksikos“ vykdytą akciją kaip labai vertingą gyventojų ekologinio edukavimo renginį.

„Pirmoji akcija sulaukė didelio susidomėjimo ir parodė, kad Klaipėdos rajone yra didžiulis poreikis gyventojams sutvarkyti pavojingąsias atliekas. Norėtųsi, kad tokios akcijos vyktų porą kartų per metus. Per akciją ne tik surinktos pavojingosios atliekos, bet ir vykdyta švietėjiška veikla – mūsų rajono gyventojai gavo gerą progą įvertinti, kiek ir kokių pavojingųjų atliekų susidaro jų gyvenamojoje aplinkoje ir buityje“, – teigė  Audronė Balnionienė.

Ji sakė norinti, kad Klaipėdos rajono savivaldybė bei „Toksika“ ir toliau bendradarbiautų ateityje surengiant dar ne vieną panašią akciją.


  2022-05-16

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt