P0

Kriminalai ir nelaimės

Bankrutuojančios bendrovės pinigais statė namą žmonai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-05-17


Klaipėdos apygardos prokuratūra praneša baigusi ir teismui perdavusi baudžiamąją bylą, kurioje buvęs granito ir cemento tiekimo tarpininko paslaugas teikusios uostamiesčio bendrovės direktorius kaltinamas turto iššvaistymu ir skolininko nesąžiningumu.

Atlikto tyrimo duomenimis, 43 metų Klaipėdoje registruotos įmonės tuometinis vadovas, žinodamas, kad jo atstovaujama bendrovė turi įsiskolinimų kreditoriams ir dirba nuostolingai, jos vardu įsigijo prekių ir paslaugų už keliasdešimt tūkstančių eurų. Surinkta duomenų, kad laikotarpiu nuo 2018 metų birželio iki 2019 metų gruodžio įmonės vardu vyras pirko įvairių statybinių prekių ir paslaugų už daugiau nei 65 tūkst. eurų, tačiau įmonės veikloje jų nepanaudojo. Įtariama, kad įsigytos prekės ir paslaugos buvo panaudotos kaltinamojo sutuoktinės vardu statomam namui.

Tyrimo metu taip pat surinkta duomenų, kad vyras, žinodamas, jog jo vadovaujamos bendrovės ekonominė padėtis sunki ir jai gresia bankrotas, perleido sau įmonės turto už daugiau nei 100 tūkst. eurų sumą, kuris galėjo padengti susidariusias skolas. Skaičiuojama, kad tokiu būdu buvo padaryta daugiau nei 80 tūkst. eurų turtinė žala kreditoriams.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai. Valstybinį kaltinimą teisme palaikys tyrimui vadovavausi Klaipėdos apygardos prokurorė Dalia Mackevičienė.

Maksimali bausmė už minėtas nusikalstamas veikas – laisvės atėmimas iki septynerių metų.


  2022-05-17

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt