P0

Fotoreportažai, Miestas

Miesto centre – trys stacionarios vandens gertuvės (6)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-05-17


Uostamiesčio savivaldybės valdoma AB „Klaipėdos vanduo“ antradienį surengtos ceremonijos metu atidarė „Meridiano” skvere įrengtą vandens gertuvę. Atidengti ją buvo patikėta Vitės progimnazijos moksleiviams.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Čia galima įsipilti vandens į savo nešiojamą gertuvę ar kitą daugkartinę tarą, atsigerti tiesiog vietoje iš fontanėlio ar pagirdyti savo augintinį iš mažos gertuvės, esančios beveik žemės lygyje.

„Vanduo iš stacionarių gertuvių visuomenei nekainuos nė cento. Tai dovana miestiečiams, kurie pasiryžę keliauti tvarumo keliu, tausoti gamtos išteklius ir atsisakyti plastiko naudojimo buityje. Taip labai konkrečiais veiksmais prisidedant prie sveiko, aplinkai draugiško ir atsakingo už švaraus bei tvaraus miesto kūrimą jau šiandien“, – sako Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Klaipėdoje pastatytos trys naujos gertuvės – dar dvi įrengtos Tomo gatvėje prie Teatro aikštes bei Lietuvininkų aikštėje. Jas „Klaipėdos vanduo” užsakė iš MB „Berdo LT“, kuriai sumokėjo 13 717,77 Eur.

Jau kelerius metus veikia gertuvė prie Vasaros estrados.

„Visam pasauliui garsiai kalbant apie klimato atšilimo pasekmes, kviečiame klaipėdiečius ir svečius prisidėti prie gamtos išsaugojimo ir atsisakyti plastiko taros. Tai tik mažas žingsnis, kurį galime žengti kiekvienas. Viliamės, kad šios pirmosios mieste gertuvės sulauks dėmesio ir jau kitais metais atsiras daugiau viešų vietų, kur nemokamai bus galima atsigaivinti kokybišku vandeniu“, – sako „Klaipėdos vandens“ generalinis direktorius Benitas Jonikas.

Akcentuojama, kad vanduo iš naujų stacionarių gertuvių yra kokybiškas ir saugus – gertuvės prijungtos prie vandentiekio tinklo. Gertuvės bus prižiūrimos, profilaktiškai dezinfekuojamos, plaunamos.

Teigiama, kad vienas litras vandens iš čiaupo kainuoja tik 0,2 cento.

Geriamojo vandens fontanėliai-gertuvės veiks tik šiltuoju metų laiku.

Miesto straipsnių vidus


  2022-05-17

  6 komentarai “Miesto centre – trys stacionarios vandens gertuvės”

  1. AvatarNupušimas (IP: 88.118.160.21)

   tuoj mūsų meras su savom kontorom ir kožnos šiukšlių dėžės, perėjos nudažymo, gatvės šviestuvo atidarymo šventę organizuos su įvaizdžio prakalbų sakymais. A ką daryt, kur pasirodyt jei niekas kitas metų metais nesiklijuoja. Užmirš rinkėjai.

  2. AvatarPo kiek asilo ausys? (IP: 86.100.178.161)

   14 tūkst. piarui be vandens ir aptarnavimo kainos, kurią sumokės visi Klaipėdos vartotojai – lyginant su Klaipeda ID užmojais atrodo nedaug. Bet kai žinai, kad darbuotojų atlyginimai artėja prie minimalios algos esant tokiai infliacijai apskritai juokingi – jau net ne pikta, o šlykštu. Žinoma, tai ne apie Benitą kalba, viršūnėlės to nejaučia.

  3. AvatarRms (IP: 77.79.44.42)

   Nemokamų pietų nebūna. Taip, už tą vandenį ir įrangą miesto svečiai naudosis nemokamai, kai tuo tarpu sąnaudos bus įtrauktos į centralizuotą vandenį naudojančių piliečių sąskaitas. Galbūt ta suma ir nebus reikšminga, bet nederėtų to reklamuoti kaip nemokamo. O gal meras su draugeliu kompanija iš savo algos galėtų padengti sąnaudas?

  4. AvatarTomas (IP: 86.100.133.193)

   Oho koks įvykis, XXI amžiuje, apgailėtini klounai!🤣🤣🤣

  5. AvatarAnonimas (IP: 90.131.33.58)

   Kaip suprantame tai didžiausia mieste įvykis.. be pr niekai nesigauna gerų darbų atlikti?

  6. AvatarBenitai, (IP: 86.100.139.190)

   ar man, kaip Klaipėdos miesto gyventojui ir jūsų vandens vartotojui visa tai nekainuos nė cento? Ar gražiai suokiate tik, bet miestiečiams už visa tai teks sumokėti, o jūs būsite pseudo geri, nes juk jūs vandenuką visiems “nemokamai” parūpinote? P. S. Juk mums visa tai įskaičiuosite kaip tinklų pagerinimą 🤣

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt