P0

Kultūra

Parodų rūmuose – „Kolekcionuojant hitus. Kūriniai ir garso takeliai iš „Lewben Art Foundation“ kolekcijos“

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-05-17


Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2) gegužės 20 d., penktadienį, 17.30 val. atidaroma paroda „Kolekcionuojant hitus. Kūriniai ir garso takeliai iš „Lewben Art Foundation“ kolekcijos“, kuratorės – Ugnė Bužinskaitė ir Danutė Gambickaitė. 18.30 val. vyks vienos iš parodos garso takelių autorių, atlikėjos Migloko (vokalas) ir Justės Kazakevičiūtės (klavišiniai) koncertas, dedikuotas džiazui ir improvizacijai.

Parodoje pristatomi meno kūriniai iš „Lewben Art Foundation“ kolekcijos ir specialiai jiems įvairių Lietuvos muzikantų, muzikos grupių bei garso menininkų sukurti garso takeliai. Čia siūloma pažvelgti į „Lewben Art Foundation“ kolekciją ir jai sukurtus garso takelius mąstant apie populiarumo reiškinį kultūros lauke. Parodoje „Kolekcionuojant hitus“ nepateikiami atsakymai, nesprendžiamos problemos ir nedaromos išvados. Čia klausiama, keliamos hipotezės, pastebimos bei apmąstomos populiarumo reiškinio mene situacijos ir reikšmės, o tam pasitelkiami įvairiausių laikotarpių ir medijų kūriniai bei specialiai jiems sukurti garso takeliai. Kitaip tariant, ši paroda yra diskusijos apie populiarumą moderatorius.

„Pirmą kartą idėja surengti parodą, papildytą žymių Lietuvos muzikantų garso takeliais, mums kilo 2018 m. Ją tuomet įgyvendinome Vilniuje, Nacionalinėje dailės galerijoje. Paroda sulaukė didelio susidomėjimo, įdomu buvo matyti, kaip muzika į vizualaus meno parodą pritraukė visiškai naujas auditorijas ir lankytojams suteikė naujų perspektyvų kitaip pamatyti ir suprasti meno kūrinį. Ši paroda mus intriguoja ir tuo, kad tai pirmoji „Lewben Art Foundation“ paroda Klaipėdoje – neabejoju, jog ji sulauks didelio klaipėdiečių ir svečių susidomėjimo“, – parodą pristato Ugnė Bužinskaitė, „Lewben Art Foundation“ direktorė ir viena iš parodos kuratorių.

Mąstant apie įvairias vizualiojo meno populiarinimo bei aktualizavimo strategijas, parodoje „Lewben Art Foundation“ kolekcijos kūriniai jungiami su garso menu ir muzikos industrija, kuri visuomenėje su populiarumo terminu siejama kur kas dažniau nei vizualusis menas. Taigi dalyvauti parodoje buvo pakviesti įvairiems muzikos stiliams atstovaujantys Lietuvos muzikantai, kompozitoriai ir garso menininkai.

Menininkai: Knut Åsdam, Adomas Danusevičius, Ugnius Gelguda, Dr. GoraParasit, Alfredo Jaar, Vytenis Jankūnas, Patricija Jurkšaitytė, Vitas Luckus, Mindaugas Lukošaitis, Jurgis Mačiūnas, Mohamed Namou, Vita Opolskytė, Igoris Piekuras, Marija Teresė Rožanskaitė, Šarūnas Sauka, Augustinas Savickas, Antanas Sutkus, Indrė Šerpytytė, Andrius Zakarauskas.

Garso takelių autoriai: Rokas Beliukevičius, Arturas Bumšteinas, „Freaks on Floor“, Vytautas V. Jurgutis, Giedrė Kilčiauskienė, Žygimantas Kudirka-Mesijus ir Adas Gecevičius („Vilniaus energija“), Andrius Mamontovas, Migloko, „Solo ansamblis“, „Sheep Got Waxed“.

Organizatoriai „Lewben Art Foundation“, Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras.

Kultūros straipsnių vidus

Kuratorės Ugnė Bužinskaitė, Danutė Gambickaitė.

Koordinatorė Giedrė Marčiulaitė.

Parodos architektūra „IMPLMNT architects“, dizainerė Laura Grigaliūnaitė.

Partneriai Klaipėdos miesto savivaldybė, „JCDecaux“.

Rėmėjai: „Lewben“, „Equite“, „Enercom Capital“, „Strategy Labs“, „Nordgain“, Lietuvos kultūros taryba, „Nordstreet“, KTVG.

Gegužės 20 d. 17.30 val. parodos „Kolekcionuojant hitus. Kūriniai ir garso takeliai iš „Lewben Art Foundation“ kolekcijos“ atidarymas.

Gegužės 20 d. 18.30 val. atlikėjos Migloko (vokalas) ir Justės Kazakevičiūtės (klavišiniai) koncertas, dedikuotas džiazui ir improvizacijai.

Paroda veiks iki . liepos 10 d.

Parodų rūmų darbo laikas: trečiadienį–sekmadienį 11–19 val. (valstybinių švenčių dienomis nedirba).


  2022-05-17

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt