P0

Švietimas

Stiprins Klaipėdos švietimo įstaigų saugumas (1)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-05-17


Klaipėdos savivaldybė kviečia saugos tarnybas varžytis, kuri saugos visus formaliojo ir neformaliojo ugdymo įstaigų pastatus. Siekiama, kad atsitikus incidentui saugos tarnybos greitojo reagavimo grupė atvyktų prie įstaigos nedelsiant, bet ne vėliau kaip per 5 minutes po aliarmo.

Saugos tarnyba per mėnesį nuo sutarties su savivaldybe pasirašymo turi suprojektuoti ir įrengti švietimo įstaigos patalpų bei teritorijų apsaugos ir vaizdo stebėjimo sistemą. Per tą mėnesį ji privalės užtikrinti visapusišką švietimo įstaigos apsaugą kitomis priemonėmis ir ištekliais. Visos įstaigos patalpos turi būti apsaugotos judesio jutikliais. Pirmo aukšto patalpos su langais turi būti apsaugotos judesio ir stiklo dūžio jutikliais.

Kai kurių švietimo įstaigų vandens tiekimo sistemos įvaduose yra sumontuoti uždaromieji vožtuvai. Įjungus įrengtą apsaugos sistemą, turi būti paduotas elektrinis signalas į šiuos vožtuvus.

Vaizdo kamerų išdėstymą būtina projektuoti taip, kad būtų galima stebėti įvažiavimą į įstaigos teritoriją ir prieigas aplink visą pastatą. Vaizdo įrašymo įrenginyje visų vaizdo kamerų nepertraukiamas vaizdo spalvotas įrašas privalo būti išsaugotas ne trumpiau kaip 30 parų.

Apsaugininkai taip pat turės patruliuoti po saugomų įstaigų teritorijas ne rečiau kaip po vieną kartą per parą įstaigos nedarbo metu, ir iš patruliuojamų aptvertų teritorijų išprašyti pašalinius asmenis.

Per 90 Klaipėdos miesto savivaldybės švietimo įstaigų yra suskirstytos į keturias grupes: šiaurinę, senamiesčio, naujamiesčio ir pietinę. Saugos tarnybos gali pretenduoti saugoti vieną, kelias iš jų arba visas keturias grupes.


  2022-05-17

  Vienas komentaras apie “Stiprins Klaipėdos švietimo įstaigų saugumas”

  1. AvatarJooo... (IP: 78.60.134.53)

   Iki ko “dasigyvenome”- net švietimo įstaigas reikia saugoti …

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt