P0

Konsultacijos

Daugiau nei 5000 klaipėdiečių dar nepateikė deklaracijų

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-05-18


Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (KAAVMI) informuoja, kad gyventojai, kurie praėjusiais metais vykdė individualią veiklą, tačiau nepateikė pajamų deklaracijų, šiomis dienomis per Elektroninio deklaravimo sistemą (EDS) sulauks priminimų.

Iš viso individualios veiklos pajamų iki šiol nedeklaravo apie 2,4 tūkst. Klaipėdos gyventojų. Taip pat apie 1,9 tūkst. klaipėdiečių turi pateikti deklaracijas dėl jiems pritaikyto per didelio metinio neapmokestinamojo pajamų dydžio (MNPD), o apie 900 gyventojų – dėl parduoto ir nuosavybėje 10 metų neišlaikyto nekilnojamojo turto.

„Deklaruoti ir, jei reikia, sumokėti pajamų mokestį kviečiame nelaukiant priminimų, kol dar nesusikaupė priskaičiuotų delspinigių sumos. Pajamas deklaravę, tačiau dėl finansinių sunkumų mokesčio iškart sumokėti negalintys gyventojai gali kreiptis į VMI, sudaryti mokestinės paskolos sutartį ir mokėjimą išdėstyti dalimis“, – pranešime cituojamas KAVMI viršininkas Audrius Morkūnas, atkreipęs dėmesį, kad pasibaigus deklaravimo terminui delspinigiai (0,03 proc. už kiekvieną pradelstą dieną) pradeda kauptis iškart nuo kitos dienos.

Turto deklaracijų vis dar nepateikusiems asmenims VMI artimiausiu metu taip pat išsiųs pranešimus. Pažymėtina, kad už deklaracijų nepateikimą numatyta administracinė atsakomybė. Priminimo sulaukę gyventojai turės 10 d. pateikti deklaraciją ir, jei reikia, sumokėti gyventojų pajamų mokestį.


  2022-05-18

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt