Nesusipratimas: nelanko treniruočių, bet už jas turi mokėti

Svarbu, Švietimas

Vaikas jau kurį laiką nelanko krepšinio treniruočių, tačiau už jas susimokėti mokykla vis tiek reikalauja, teigia mama.

Tuo metu krepšinio mokyklos vadovybė sako, jog negavus iš tėvų prašymo nutraukti sutarties, jie neturi teisės savavališkai jos nutraukti, tad susimokėti teks. Nesusipratimo kaina – 64 eurai.

Asociatyvi nuotr.

Vienuolikmetis Dalios sūnus Šarūnas, pasak mamos, apie dvejus metu lankė Klaipėdos Vlado Knašiaus krepšinio mokyklą. Rugsėjo mėnesį jo treneris tėveliams pasiūlė vaiką pervesti pas kitą trenerį, kur užsiėmimai vyksta rečiau, mat vaikas pirmoje grupėje nespėdavo lankyti visų 4 užsiėmimų per savaitę. Mamos teigimu, jis dar lanko ir Dailės mokyklą.

Pasak mamos, naujoje grupėje sūnui nepatiko, tad jie pasitarę nusprendė po poros treniruočių krepšinio mokyklos nebelankyti.

„Ir mes nelankėm. Ir dabar, gegužės mėnesį, mes sulaukėm, kad turime sumokėti praktiškai už 5 mėnesius, po 7 eurus už mėnesį, 36 eurus” , – sakė klaipėdietė, pridūrusi, jog tų pinigų jai esą nėra gaila, tačiau kartu nusistebėjusi, kodėl reikia mokėti už paslaugą, kuria nepasinaudota.

Dalia teigė susisiekusi su krepšinio mokyklos vadovybe, kuri esą paaiškinusi, jog jie vienašališkai nutraukti tėvelių su mokykla sudarytos sutarties neturi teisės.

„Ir aš paprašiau, kad man atsiųstų tą sutartį, kur mes ten pasirašėm, tai šitos sutarties neatsiuntė, atsiuntė tiktai prašymą [dėl sutarties nutraukimo], tai aš tą prašymą užpildžiau, kad mus išbrauktų iš tos Knašiaus mokyklos, o tos sutarties, peržiūrėjusi visus vaiko dokumentus, aš nematau, mes jos tokios, kaip popierinės, neturim, tai klausimas, ar ji yra”, – abejones reiškė Dalia.

Tuo metu V. Knašiaus krepšinio mokyklos direktorius Alfredas Kaniava teigė, jog ši problema jam žinoma, su mama jis kalbėjęs praėjusią savaitę ir ji esą viską supratusi.

A. Kaniava paaiškino, kad mokykla sutartį su tėveliais gali nutraukti tik tada, kai gaunamas jų prašymas, o tokio prašymo berniuko tėveliai nepateikė.

„Mes sutarties vienašališkai nutraukti negalime, nebent gautume iš trenerio prašymą, kad vaikas yra nemokus ir kad nesusidarytų didelių skolų, tada tą sutartį galėtume nutraukti”, – paaiškino direktorius.

Jo teigimu, sutartis su vaiko tėvais sudaryta prieš 3 metus, 2,5 metus jie tvarkingai vykdė sutartį – mokėjo kas mėnesį po 7 eurus 24 cnt.

„Mes tą pasirašytą sutartį nešame į savivaldybės centralizuotą buhalteriją, kuri tik pagal tėvelių pasirašytą sutartį ir prašymą įtraukia į mokinių registrą, tada suteikia vaikui ir tėveliams kodą, sąskaitos numerį ir visa kita”, – išsamiai visą procedūrą paaiškino A. Kaniava.

Kartu jis teigė, jog esą jie patys, o ne tėveliai kreipėsi dėl susidariusios skolos.

„Po 4 mėnesių to nemokumo pertikrinome visus sąrašus ir paprašėme trenerio kreiptis”, – sakė direktorius.

Jo teigimu, jis pats asmeniškai mamai nusiuntė prašymą dėl sutarties nutraukimo bei jai paaiškino, jog mokėti nebereikės nuo tada, kai tik bus pasirašytas prašymas.

Jau po pokalbio perskambinęs žurnalistei A. Kaniava teigė pasikalbėjęs su treneriu, kuris esą paaiškino, jog patys tėveliai jo prašė kol kas vaiko iš grupės neišbraukti – esą jie pagalvos ir praneš, gal dar vaikas persigalvos.

„Tai jie galvojo 7 mėnesius”, – sakė mokyklos vadovas.

Kartu jis informavo jau gavęs mamos prašymą nutraukti sutartį bei teigė, jog bendra jų skola mokyklai siekia 64 eurus.

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Sportas

Siūloma didinti Klaipėdos sporto įstaigų paslaugų kainas

Pagal galiojančius įkainius Klaipėdos savivaldybės sporto mokymo įstaigos už teikiamas atlygintinas paslaugas šiais metais tiksi gauti 61,8 tūkst. eurų pajamų. ...
2023-11-16
Skaityti daugiau

Sportas

Rytis Vaišvila grįžta į komandos „Neptūnas-Akvaservis“ trenerio kėdę

Klaipėdos „Neptūno-Akvaservio“ stovykloje – permainos. Į uostamiesčio komandą po ilgos pertraukos sugrįžta 52-ejų Rytis Vaišvila – specialistas perima trenerio postą ...
2023-11-07
Skaityti daugiau

Svarbu, Švietimas

Nuo rugsėjo brangs Klaipėdos darželinukų maitinimas ir sporto būreliai

Klaipėdos miesto taryba priėmė sprendimus, pagal kuriuos nuo naujų mokslo metų padidės mokesčiai už maitinimą darželiuose ir už keturių biudžetinių ...
2022-07-21
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This