P0

Politika

Vyriausybė pritarė įstatymo pataisoms, draudžiančioms į Lietuvą tiekti rusiškas dujas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-05-18


Vyriausybė trečiadienį pritarė Gamtinių dujų įstatymo pataisoms, įteisinančioms galimybę atsisakyti gamtinių dujų tiekimo iš valstybių, keliančių grėsmę nacionaliniam saugumui ir nacionalinio saugumo interesų užtikrinimui.

Jei joms pritars Seimas, Lietuvos dujų perdavimo sistemos bei suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo panaudojimas dujų iš Rusijos Federacijos importui bus draudžiamas įstatymu. Tai negaliotų tiekėjams, transportuojantiems dujas iš Baltarusijos tranzitu į Kaliningrado sritį.

Reaguodama į Rusijos vykdomą energetinį šantažą Europoje, sukeltą karą Ukrainoje bei siekdama visiškos energetinės nepriklausomybės, Lietuva dar balandžio pradžioje atsisakė rusiškų dujų importo – dabar siūlomos pataisos reglamentuotų tai ir įstatymiškai.

Šiuo metu visas Lietuvos dujų poreikis yra užtikrinamas per SGD terminalą Klaipėdoje kroviniais iš JAV. Gegužės pradžioje taip pat pradėjo veikti dar vienas dujų tiekimo šaltinis – Lenkijos –Lietuvos dujotiekis GIPL, kuris, esant poreikiui, gali užtikrinti papildomą dujų tiekimą.


  2022-05-18

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt