P0

Regionas

Dėl stringančios Neringos dviračių tako rekonstrukcijos – kreipimasis į ministerijas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-05-19


Neringiškis Seimo Andrius Bagdonas pranešė, jog kreipėsi į Susisiekimo ir Aplinkos ministerijas prašydamas užtikrinti, kad biurokratija nenužudytų dviračių tako Smiltynė-Nida atnaujinimo darbų.

Jis atkreipia dėmesį, kad Vyriausybei aukščiausiu politiniu lygiu susitarus dėl dviračių tako per neriją rekonstrukcijos, procesas vis dėlto kliūva institucijų kabinetuose.

„Nesusikalbėjus institucijoms, esame priversti toliau važiuoti tragiškos būklės, kasmet lopas po lopo taisomu tarptautiniu automobilių keliu. Panašios kliūtys ir dėl dviračių tako: politikai sutarė jį tvarkyti, tačiau Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija nederina parengto projekto. Kyla grėsmė, kad suėjus derinimo terminams, Neringoje nebus nei Europos Sąjungos standartus atitinkančio kelio, nei dviračių tako. Institucijų atstovai turėtų prisiimti atsakomybę, kad praleidus derinimo terminus, darbų nereikėtų pradėti iš naujo, kaip atsitiko keliui Smiltynė-Nida“, – pranešime cituojamas A. Bagdonas.

Taip pat jis atkreipia dėmesį į marių krantines, kurias, atnaujinus tik Juodkrantėje, likusios Nidoje, Preiloje, Pervalkoje tebelieka avarinės būklės.

„Šiuo metu mažiausia Neringos savivaldybė gyventojų pajamų mokesčiu maitina visos valstybės biudžetą, todėl pati Neringa iš savo biudžeto nepajėgi sukaupti krantinių rekonstrukcijai reikalingų lėšų. Vis dėlto yra racionali ir patogi išeitis: kurortuose sumokamą gyventojų pajamų mokestį ir palikti kurortuose. Taip kurortinės savivaldybės galėtų atnaujinti infrastruktūrą, kurios reikia ne tik vietiniams gyventojams, bet ir turistams iš visos Lietuvos ir pasaulio“, – siūlo A. Bagdonas.


  2022-05-19

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt