P0

Verslas

„Klaipėdos vanduo“ ant stogo įsirengė saulės jėgainę (2)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-05-19


Uostamiesčio savivaldybės valdoma AB „Klaipėdos vanduo“ ant savo pastato Ryšininkų g. 11 stogų sumontavo 120 kW saulės jėgainę, kurios pagalba dar šiais metais, tikimasi, bus pagaminta apie 110 tūkstančių kWh elektros energijos bendrovės reikmėms ir į aplinką išmetama iki 43 tonų mažiau CO 2 emisijos.

Per kiek daugiau nei savaitę naujai pastatyta saulės elektrinė jau pagamino bemaž 7400 kWh elektros ir apie 50 proc. sumažino bendrovės elektros sąnaudas Ryšininkų gatvėje.

Šią įrangą vandentiekininkų užsakymų pastatė UAB „Saulės grąža”, su kuria buvo pasirašyta 116 466 eurų vertės sutartis.

Numatoma, kad šiais metais AB „Klaipėdos vanduo“ visos sunaudojamos elektros energijos 24 procentai sudarys „žalia“ elektros energija, o dar po metų šis procentas augtų iki 44. Skaičiuojama, kad investicijos į saulės jėgaines atsipirks dvigubai greičiau nei buvo planuota – per maždaug 3-4 metus, o gal net greičiau, turint omenyje, kad elektros energijos kainos vis didėja.

„Investicijos į atsinaujinančią energetiką – neišvengiamas procesas ne tik prisidedant prie klimato kaitos pokyčių, bet ir nuolat augant elektros energijos kainoms. Siekiame energetinio nepriklausomumo amortizuojant augantį paslaugų tarifą klientams. Esame visiškai priklausomi nuo elektros energijos – visa mūsų gamyba, tiek vandens, tiek nuotekų valymo remiasi į elektros sąnaudas. Per metus savo gamyboje suvartojame apie 17 mln. kWh elektros energijos, o matant dabartinę situaciją dėl elektros energijos kainų spartaus didėjimo, mūsų išlaidos proporcingai auga. Siekiame, kad vandens gavimo, paruošimo, nuotekų surinkimo ir tvarkymo technologijoje sunaudojama aplinkai draugiška „žalioji“ elektros energija kiekvienais metais tik augtų, dėl to gyventojams stipriai nedidėtų paslaugų kaina“, – pranešime cituojamas bendrovės „Klaipėdos vanduo“ generalinis direktorius Benitas Jonikas.

Šiais metais įmonė planuoja pradėti ir dar vienos 3200 kW saulės jėgainės statybas – Gargždų vandenvietės teritorijoje. Numatoma, kad ši elektrinė papildomai dar pagamins apie 3,3 milijonus kWh „žalios“ elektros energijos per metus. Apie 15 tūkstančių kvadratinių metrų plote bus statoma daugiau nei 8 tūkstančiai saulės modulių vienetų.

„Skaičiuojama, kad vienas instaliuotas kilovatas saulės elektrinės Lietuvoje leidžia per metus išvengti 0,5 tonos CO 2 išmetimų į atmosferą. Įrengę abi, tiek Ryšininkų g. ir Gargžduose, saulės jėgaines ir savo gamyboje naudodami „žalią“ elektros energiją per metus į aplinką išmesime apie 1500 tonų mažiau CO 2 emisijos. Tai maždaug tiek, kiek į orą iškvepia 70 tūkstančių klaipėdiečių per metus. Tad šia savo investicija prisidėsime ir prie gyventojų gyvenimo kokybės bei švaresnio miesto kūrimo. Eidami tvarumo keliu jau netrukus visai įmonės gamybai reikalingą elektrą iš elektros tinklų pirksime tik iš atsinaujinančių elektros energijos gamybos išteklių“, – sako „Klaipėdos vanduo“ Energetikos skyriaus vadovas Rokas Macijauskas.

Įrengus saulės elektrinių parką Gargžduose, skaičiuojama, kad bus sutaupoma apie 278 tūkstančiai eurų per metus, o investicija į „žalios“ elektros energijos gamybą atsipirks per mažiau nei penkerius metus. Taip pat yra svarstoma saulės elektrinių parką įrengti ir III vandenvietėje prie Vilhelmo kanalo. Šiuo metu yra atliekama galimybių studija.


  2022-05-19

  2 komentarai “„Klaipėdos vanduo“ ant stogo įsirengė saulės jėgainę”

  1. AvatarPagarba (IP: 78.57.239.236)

   Pagarba tokiems sprendimams.

  2. AvatarJo (IP: 88.119.136.56)

   Teisingai daro, gal vanduo nebrangs ?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt