P0

Miestas

Uosto direkcija vertins triukšmo lygį Žvejybos uosto mikrorajone (2)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-05-19


Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija (KVJUD) perka pastato Nemuno g. 24 teritorijos bei artimiausių gyvenamųjų namų, visuomeninių pastatų ir jų aplinkos triukšmo vertinimo ataskaitą. Už 200 metrų nuo minėtojo pastato, Žalgirio gatvėje, yra Klaipėdos miesto globos namai.

Direkcija rengiasi griauti patikėjimo teise valdomą pastatą Nemuno 24 ir siekia per 30 dienų atlikti uosto teritorijoje vykdomos veiklos, geležinkelio triukšmo vertinimą artimiausiai gyvenamajai aplinkai. Tai yra, išsiaiškinti, koks triukšmo lygis šioje aplinkoje bus, kai pastato Nemuno g. 24 jau nebeliks.  

Norima ne tik įvertinti dabartinį ir prognozuojamą uosto veiklos ir geležinkelio eismo sukeliamą triukšmą, bet ir  gauti pasiūlymų, kaip jį sumažinti nugriovus pastatą. 

Susisiekimo ministerijos užsakymu prieš keletą metų parengtame ir Vyriausybės balandžio pabaigoje patvirtintame KVJUD susisiekimo infrastruktūros plėtros teritorijos tarp Kalnupės, Minijos, Senosios Smiltelės, Marių gatvių ir Kuršmarių specialiajame plane buvo konstatuota, kad triukšmo lygis tiek dieną, tiek naktį šiame kvartale neviršija nustatytų leistinų ribų.

Uosto ir su uosto veikla susijusi pramonė Žvejybos uosto mikrorajone ir istorinėje Klaipėdos miesto dalyje yra labiausiai priartėjusi prie gyvenamųjų namų. Uosto krovos kompanijos ir geležinkelininkai paprastai neigia keliantys nepageidaujamą triukšmą ir taršą.


  2022-05-19

  2 komentarai “Uosto direkcija vertins triukšmo lygį Žvejybos uosto mikrorajone”

  1. AvatarDeja (IP: 88.119.136.56)

   Pasirodys, kad miestas labiau triukšmauja…

  2. AvatarTuščias, beprasmis ir visiškai formalus "triukšmo lygio vertinimas" (IP: 188.69.195.206)

   Eilinis Uosto (KVJUD) darbas “dėl varnelės”. Kaip manote, kokie bus triukšmo lygio vertinimo rezultatai, kai šį darbą užsako ir pinigus už jį moka Uostas (KVJUD)?
   Garantuotai gausime atsakymą, kad ir dienos, ir nakties metu triukšmo lygis yra kokiais 2 – 3 decibelais mažesnis, nei normatyvinis.
   T.y. galima ir toliau teršti/krauti.
   Ką ir reikėjo įrodyti.
   Jooo…

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt