P0

Uostas ir jūra

Baltijos jūroje liko mažiau senų sprogmenų

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-05-20


Penktadienį baigėsi dvi savaites Baltijos jūroje, Lietuvos teritoriniuose vandenyse ir išskirtinėje ekonominėje zonoje, vykusi tarptautinė nesprogusios amunicijos paieškos ir nukenksminimo operacija „Open Spirit 2022“ (liet. „Atvira dvasia 2022“). Tuo pačiu metu vyko ir tarptautinės narų išminuotojų pratybos „EODEX 2022“.

Operacijoje „Open Spirit 2022“ ir pratybose „EODEX 2022“ dalyvavo 12 karinių laivų, 9 narų-išminuotojų komandos ir kitų specialistų iš 14 NATO šalių: Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Estijos, Belgijos, Nyderlandų, Vokietijos, Prancūzijos, Jungtinės Karalystės, JAV, Norvegijos, Danijos, Kanados ir Rumunijos.

Operacijai ir pratyboms vadovavo kmdr. Andrius Širvys, kurį rėmė štabas, sudarytas iš Lietuvos karinių jūrų pajėgų personalo bei Rumunijos ir Švedijos atstovų. Operacijoje ir pratybose dalyvaujantys vienetai (laivai, narų komandos) buvo suskirstyti į tris vadovaujamas grupes.

Šiemet išminavimo operacijos metu Lietuvos teritoriniuose vandenyse ir išskirtinėje ekonominėje zonoje kariniai laivai išžvalgė apie 240 km² jūros plotą ir jūros dugne aptiko 7 jūrines minas ir mokomąją priešlaivinę raketą, 175 minų inkarus, vieno laivo nuolaužas. Rasti sprogmenys buvo sunaikinti vietoje – jūros dugne.

Nuo 1997 m. Lietuvos vandenyse buvo vykdyta 17 didelio mąsto tarptautinių išminavimo operacijų, kurių metu buvo rastos ir nukenksmintos 203 jūrinės minos ir kiti sprogstamieji užtaisai, išžvalgytas daugiau kaip 1600 kvadratinių jūrmylių jūros dugno plotas. Minėtų operacijų metu jūros dugne taip pat buvo aptikti 17 nuskendusių laivų ir 2 lėktuvų liekanos.

I ir II pasaulinių karų metais dabartinėse Lietuvos teritorinių vandenyse ir išskirtinėje ekonominėje zonoje Baltijos jūroje buvo išdėstyta 15 jūrinių minų laukų su daugiau nei 1600 jūrinių minų.


  2022-05-20

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt