P0

Kultūra

Operą „Buratinas“ Klaipėdoje statys jaunimo rezidencijos dalyviai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-05-20


Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras vasaros pradžioje ruošiasi pasitikti jaunuosius talentus, atrinktus dalyvauti jaunimo rezidencijoje. Bendro projekto metu užgims premjera – Jurgio Gaižausko opera vaikams „Buratinas“, skirta kompozitoriaus gimimo šimtmečiui. Ji publikai bus pristatyta šių metų lapkritį.

Birželio 2 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakultete vyksiančioje perklausoje vaidmenims ir muzikinėms partijoms gauti bus atrinkti kandidatai į jaunimo rezidenciją, kurios finale ir užgims opera vaikams „Buratinas“. Rezidencijoje kviečiami dalyvauti vyresni nei 16 metų muzikos mokyklų, konservatorijų, aukštųjų muzikos mokymo įstaigų studentai ir magistrantai. Labai laukiami solistai dainininkai, choro dainininkai moksleiviai ir studentai, visų tipų balsai: sopranai, mecosopranai, altai, tenorai ir bosai. Atrankoje kviečiami dalyvauti ir smuiku, altu, violončele, kontrabosu, pikola, fleita, obojumi, anglų ragu, klarnetu, bosiniu klarnetu, fagotu, kontrafagotu, valtorna, trimitu, trombonu, tūba, timpanais, melodiniais mušamaisiais, perkusija ir arfa grojantys jaunieji muzikai.

Pasak Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovės Laimos Vilimienės, rezidencijos dalyviai, padedami profesionalių muzikinio teatro specialistų, ugdys savo profesines kompetencijas ir rengs J. Gaižausko operos „Buratinas“ premjerą.

„Rezidencija skirta kompozitoriaus J. Gaižausko 100-metų jubiliejui paminėti. 1968 m. sukurta opera „Buratinas“ yra ne tik pirmoji, bet ir populiariausia lietuviška opera vaikams, su kuria užaugo ištisos kartos. Operos libretą sukūrė vaikų rašytojas Anzelmas Matutis. Operos muzikinė kalba melodinga, lengvai įsimenama. Mūsų jaunieji „kolegos“ dalyvaus muzikinėse bei sceninėse spektaklio repeticijose, edukaciniuose užsiėmimuose, seminaruose, kūrybinėse laboratorijose, kur susipažins su muzikinio teatro specifika, atlikėjui keliamais uždaviniais, asmeninės vadybos ypatumais, karjeros formavimo tendencijomis, turės galimybę lavinti savo profesinius įgūdžius ir diskutuoti rūpimais klausimais neformalioje aplinkoje su scenos profesionalais. Ruošiantis premjerai, vyks interaktyvios repeticijos, improvizacijos ir kūrybinės dirbtuvės“, – pranešime cituojama vadovė.

J. Gaižausko opera vaikams „Buratinas“ 1969 m. buvo pastatyta Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre. Ši opera buvo pirmoji ir ilgą laiką vienintelė lietuviška opera vaikams. Ji buvo perstatyta 1985 m. ir rodyta be pertraukos 40 metų. 2009 m. opera pastatyta Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre. Tai buvo nauja „Buratino“ versija – šiuolaikiškas jaunos režisierės Gražinos Jonušaitės požiūris į šį kūrinį. Pats kompozitorius yra pažymėjęs: „Ši opera vis atgimsta scenoje todėl, kad joje yra ryškių melodijų. Be to, puikus, skambus Anzelmo Matučio libretas, o ir pats siužetas geras. Labai svarbu rasti raktą į vaiko širdį, jam artimą temą. O čia dar scenoje ir patys vaikai veikia, nugali visas kliūtis, pasiekia laimę…“


  Kultūros straipsnių vidus

  2022-05-20

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt