P0

Fotoreportažai, Uostas ir jūra

Prisiekė Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos studentai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-05-21


Minint Europos jūros dieną, šeštadienį lygiai vidurdienį Kruizinių laivų terminale vyko iškilminga Klaipėdos laivų parado dienos atidarymo bei Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos (LAJM) studentų priesaikos ceremonija.

LAJM studentai prisiekė stiprinti Lietuvos, kaip jūrų valstybės prestižą, tikslingai panaudoti aukštojoje mokykloje įgytas žinias, vykdyti patikėtas pareigas, užduotis, būti dorais ir garbingais jūrininkais, jūrų verslo atstovais.

Taip pat LAJM studentai – Karinių jūrų pajėgų (KJP) Jaunesniųjų karininkų vadų mokymų klausytojai, ištarę kario priesaikos žodžius, prisiekė Lietuvos vėliavai, įsipareigojo prieš save, savo artimuosius, Tėvynę ir jos žmones, negailėdami savo jėgų ir gyvybės ginti Lietuvos valstybę, puoselėti ir ginti jos laisvę.

Tylos minute buvo pagerbti žuvusieji Lietuvos gynėjai ir Ukrainos gynėjai, žūstantys šių dienų kovose už laisvę.

Puoselėjant gilias Lietuvos kariuomenės tradicijas, garbė pabučiuoti KJP vėliavą suteikta kariui Deividui Nesteckiui, kuris savo vadų ir kolegų buvo geriausiai įvertintas už karybos studijų metu pasiektus rezultatus.

Ceremoniją vainikavo Klaipėdos įgulos ir KJP kapelionatų diakono suteiktas palaiminimas prisiekusiems, o šventinę nuotaiką kūrė KJP orkestras.

Ilgametės priesaikos jūros tradicijos siekia 1936 m. pavasarį, kai Klaipėdoje vyko Akademinio jaunimo jūros diena ir 1500 Lietuvos studentų prie uosto švyturio iškilmingai prisiekė ištikimybę Lietuvos krantus skalaujančiai Baltijai. Tada nuskambėjo žymaus rašytojo, Tėvynės patrioto Igno Šeiniaus kurti priesaikos jūrai žodžiai. 2006 m. LAJM šią tradiciją atnaujino. Ilgus metus priesaikos žodžiai skambėjo prie Albatroso paminklo.


  2022-05-21

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt