P0

Kriminalai ir nelaimės

Sukčiai atakuoja soc. tinklų programėles

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2022-05-21


Socialinių tinklų vartotojai pastarosiomis dienomis pastebėjo vis dažniau į internetines programėles sulaukiantys įvairaus turinio pranešimų. Neretai siuntėjas būna ir gerai pažįstamas asmuo, raginantis pažiūrėti, ką esą įdomaus jis rado. Klaipėdiečiai dalinasi patarimais tokių nuorodų neatidarinėti ir ne vienas viešai skelbia jų neplatinantis.

Kad tai yra dar vienas sukčiavimo būdas, rodo ir policijos paros suvestinės duomenys.

Penktadienį Klaipėdos policija sulaukė trijų panašių klaipėdiečių pranešimų.

44 metų moteris paaiškino, jog internetu ketino parduoti vaikiškas bokso pirštines už 20 eurų. Gegužės 6 d. tariamas pirkėjas jai atsiuntė nuorodą per WhatsApp programėlę, kurią paspaudus ir suvedus banko kortelės duomenis, nuo pareiškėjos banko sąskaitos buvo nuskaičiuota 1500 eurų.

Tuo metu 40-metė moteris internetu norėjo parduoti vaikišką vežimėlį ir paspaudusi atsiųstą nuorodą bei suvedusi prašomus duomenis aptiko, jog nuo jos banko sąskaitos nuskaičiuota 612 eurų.

Tokiu pačiu būdu 350 eurų neteko ir 30-metis vyras. Tiesa, pastarasis nieko nepardavinėjo ir nepirko, tik gavęs žinutę su nuoroda ją paspaudė ir suvedė prašomus duomenis.

Visais trim atvejais policija pradėjo tyrimus dėl neteisėto elektroninės mokėjimo priemonės ar jos duomenų panaudojimo. Už tai laisvės galima netekti net iki 6 metų.


  2022-05-21

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt