P0

Kultūra

Analoginio garso stebuklai: pirmasis susitikimas su jazz-funk muzika

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-05-24


Muzikos mylėtojams ir jai prijaučiantiems – naujas teisingos muzikos renginių ciklas Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešojoje bibliotekoje. Susitikimų metu bus nagrinėjami tie muzikos žanrai, kurie yra itin reikšmingi šiuolaikinės muzikos istorijoje.

Gerdos Putnaitės nuotr.

Tai ne tik pokalbiai apie muziką ir jos kūrėjus bei atlikėjus, bet ir pažintis su atitinkamos epochos garsu. Renginio dalyviai turės unikalią galimybę paklausyti autentiškų įrašų iš originalių pirmo leidimo audiofilinių vinilų, perkeltų į juostą AnalogFather garso studijoje.

Pirmasis ciklo renginys – jau šį penktadienį, gegužės 27 d., 17 val., Muzikos ir scenos menų skaitykloje (II aukšte) apie įdomų ir unikalų jazz-funk žanrą (angliškų kalboje termino atitikmuo groove).

Tai žanras, kuriame novatoriškai susiliejo rock, jazz, soul, funk muzika. Žanro spektras labai platus ir svyruoja tarp tikros jazz improvizacijos, kieto groove/funk ritmo bei jausmingo soul (sielos) šauksmo.

Jazz-funk yra amerikietiškas žanras išpopuliarėjęs aštuntajame dešimtmetyje ir devinto dešimtmečio pradžioje. Aštuntojo dešimtmečio viduryje šis žanras persikėlė per Atlantą ir tapo populiarus Anglijos klubinėje kultūroje.

Renginio moderatoriai – Vilius Ančeris ir Vladas Straupas. V. Ančeris – gitaros virtuozas, grojęs grupėse „Kontrabanda“ ir „Exem“, intelektualus melomanas, šiuolaikinės muzikos eruditas įdomus pašnekovas.

V. Straupas – garso burtininkas – vienas pirmųjų DJ Lietuvoje, grojęs legendinėse „kultūrkės“ ir „bilduko“ diskotekose, taip pat „Roxy“ klube Klaipėdoje, melomanas ir garso studijos AnalogFather įkūrėjas.


  2022-05-24

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt