P0

Miestas

Klaipėdiečiai už praėjusius metus dar nesumokėjo 1,2 mln. eurų GPM

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-05-24


Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (KAVMI) informuoja, kad apie 3,2 tūkst. Klaipėdos gyventojų gegužės ir birželio mėnesiais sulauks pranešimų apie deklaruotą ir laiku nesumokėtą gyventojų pajamų mokestį (GPM) už 2021 m.

Klaipėdiečiai už praėjusius metus bendrai skolingi per 1,2 mln. eurų GPM. VMI gyventojus apie turimas skolas informuoja savo iniciatyva per Mano VMI, o nesinaudojančius e. paslaugomis – paštu.

„Pasitikrinti, ar nėra skolingi valstybės biudžetui, gyventojai visada gali prisijungę prie Mano VMI paskyros“, – sako KAVMI viršininkas Audrius Morkūnas, paraginęs pranešimus gavusius gyventojus nedelsti ir skolą sumokėti iš karto.

Nesulaukusi įmokų, VMI yra priversta inicijuoti išieškojimo veiksmus, duodama nurodymą kredito, mokėjimo, elektroninių pinigų įstaigoms nurašyti skolas iš asmens sąskaitų, nepavykus to padaryti – perduoti išieškojimą antstoliams, o tai sukelia nepatogumų bei papildomų išlaidų gyventojams.

„Už kiekvieną pradelstą mokesčio sumokėjimo dieną skaičiuojami delspinigiai – 0,03 proc. nuo mokėtinos sumos už dieną. Jei gyventojai turi laikinų finansinių sunkumų ir negali sumokėti, jie gali kreiptis į mokesčių administratorių dėl skolos išdėstymo dalimis, sudarant mokestinės paskolos sutartį“, – sako Audrius Morkūnas.

Prašymą dėl mokestinės paskolos sutarties sudarymo galima pateikti per Mano VMI (Paslaugos/Užsakyti Paslaugą/Mokesčių apskaita ir mokėjimai/Mokestinės nepriemokos sumokėjimo terminų atidėjimas arba išdėstymas).


  2022-05-24

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt