Klaipėdiečiai už praėjusius metus dar nesumokėjo 1,2 mln. eurų GPM

Miestas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2022-05-24

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (KAVMI) informuoja, kad apie 3,2 tūkst. Klaipėdos gyventojų gegužės ir birželio mėnesiais sulauks pranešimų apie deklaruotą ir laiku nesumokėtą gyventojų pajamų mokestį (GPM) už 2021 m.

Klaipėdiečiai už praėjusius metus bendrai skolingi per 1,2 mln. eurų GPM. VMI gyventojus apie turimas skolas informuoja savo iniciatyva per Mano VMI, o nesinaudojančius e. paslaugomis – paštu.

„Pasitikrinti, ar nėra skolingi valstybės biudžetui, gyventojai visada gali prisijungę prie Mano VMI paskyros“, – sako KAVMI viršininkas Audrius Morkūnas, paraginęs pranešimus gavusius gyventojus nedelsti ir skolą sumokėti iš karto.

Nesulaukusi įmokų, VMI yra priversta inicijuoti išieškojimo veiksmus, duodama nurodymą kredito, mokėjimo, elektroninių pinigų įstaigoms nurašyti skolas iš asmens sąskaitų, nepavykus to padaryti – perduoti išieškojimą antstoliams, o tai sukelia nepatogumų bei papildomų išlaidų gyventojams.

„Už kiekvieną pradelstą mokesčio sumokėjimo dieną skaičiuojami delspinigiai – 0,03 proc. nuo mokėtinos sumos už dieną. Jei gyventojai turi laikinų finansinių sunkumų ir negali sumokėti, jie gali kreiptis į mokesčių administratorių dėl skolos išdėstymo dalimis, sudarant mokestinės paskolos sutartį“, – sako Audrius Morkūnas.

Prašymą dėl mokestinės paskolos sutarties sudarymo galima pateikti per Mano VMI (Paslaugos/Užsakyti Paslaugą/Mokesčių apskaita ir mokėjimai/Mokestinės nepriemokos sumokėjimo terminų atidėjimas arba išdėstymas).

Žymos: | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Spyglys

Riebiausios buvo Klaipėdos vandentiekininkų Kalėdos*

AB „Klaipėdos vanduo” prieš Kalėdas nušluostė nosį AB „Klaipėdos energija”, kuri tradiciškai laikoma turtingiausia savivaldybės įmone. Mat vandentiekininkams ir valdininkams ...
2024-01-05
Skaityti daugiau

Politika

Prezidentas siūlo papildomą NPD vaikus auginančioms šeimoms

Prezidentūra praneša, jog šalies prezidentas Gitanas Nausėda teikia Seimui Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) įstatymo straipsnių pakeitimo įstatymo projektą, kuris parengtas ...
2023-10-23
Skaityti daugiau

ELTA

G. Skaistė: klausimas dėl GPM įstatymo pokyčių dar nebaigtas

Finansų ministrė Gintarė Skaistė tvirtina, kad prie Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) įstatymo pokyčių, kurie numatyti mokesčių reformoje, bus grįžta po ...
2023-10-09
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This