P0

Regionas

Palangoje – istorijų pasakojimo kūrybinės dirbtuvės paaugliams

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-05-24


Liepos 25–30 d. Jono Šliūpo muziejus jau antrą kartą surengs unikalią stovyklą – kūrybines istorijų pasakojimo dirbtuves 11–14 metų paaugliams „Mažosios istorijos“. Visą savaitę jaunieji pasakotojai dalyvaus užsiėmimuose, kuriuose profesionalios istorijų pasakotojos ir edukatorės Daiva Ivanauskaitė, Milda Varnauskaitė, režisierė ir dailininkė Saulė Degutytė bei aktorius, režisierius, kūrybiškumo seminarų vedėjas Paulius Tamolė atskleis istorijų kūrimo paslaptis ir išmokys savyje atrasti pasakotojo talentą.

Organizatorių nuotr.

Nors pasakojimo žanras, kaip viena iš scenos meno rūšių, Lietuvoje tik atranda savo gerbėjus, Vakarų Europos šalyse istorijų kūrimo dirbtuvės populiarios jau keletą dešimtmečių.

Viena iš stovykloje Jono Šliūpo muziejuje dirbsiančių profesionalių pasakotojų D. Ivanauskaitė atskleidžia, kad Škotijoje, garsėjančioje ilgaamže keltiškąja pasakojimo tradicija, pasakojimas yra pripažįstamas savarankišku menu, lygiaverčiu kitoms meno šakoms ir integruojamas švietimo, kultūros, sveikatos ir verslo srityse. O išraiškingas ir įtraukiantis istorijų pasakojimas yra kasdienė praktika, todėl nenuostabu, kad škotai yra puikūs pasakotojai.

Neatsitiktinai jaunieji pasakojimo dirbtuvių dalyviai stovyklauti kviečiami į jaukų pirmojo Palangos burmistro Jono Šliūpo namų kiemelį – muziejus slepia daugybę įdomių, tik galbūt paslėptų istorijų.

Į kūrybines dirbtuves atvykę jaunieji pasakotojai mokysis šias istorijas atrasti, improvizuoti, o galbūt kurti naujas – apie savo šeimą, brangius daiktus, gimtąjį miestą. Kartu su patyrusiais edukatoriais jie mokysis lavinti vaizduotę, kurti turtingą bei įtraukų pasakojimą, atlikdami praktines kūrybines užduotis bandys įveikti scenos ir viešo kalbėjimo baimę bei užmegzti ryšį su auditorija.

Į kūrybines dirbtuves kviečiami visi 11–14 metų amžiaus vaikai, tačiau ypač laukiami kūrybiški ir smalsūs, mėgstantys klausytis istorijų, tačiau nedrįstantys jų pasakoti viešai, nepasitikintys savimi ar nerandantys instrumentų savo kūrybiškumui atskleisti. Stovyklos užsiėmimuose galės dalyvauti tik 40 vaikų, tad visi susidomėję kviečiami registruotis iš anksto, nurodant savo kontaktinius duomenis, muziejaus el. paštu: j.sliupo.muziejus@lnm.lt. Šešias dienas truksiančios stovyklos kaina – 10 eurų.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Tel. pasiteiravimui 8 460 54559.


  2022-05-24

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt