P0

Vasara

Prie jūros esančiai pirtelei iškilo uždarymo grėsmė (12)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-05-24


Net ir iš tolimiausių Lietuvos kampelių visais metų laikais į Klaipėdos pajūrį pirties malonumų mėgėjus viliojusi pirtis Smiltynėje yra nuostolinga ir jos gali nelikti. Biudžetinė įstaiga „Klaipėdos paplūdimiai” nepajėgia jos išlaikyti, nes savivaldybė neleidžia didinti kainų.

„Klaipėdos paplūdimių” nuotr.

„Klaipėdos paplūdimių” pateikti duomenys byloja, kad pajamos iš pirties veiklos kasmet mažėja. 2019 metais buvo gauta 24,6 tūkst. eurų, 2020 metais – 16 tūkst., o pernai – jau tik 13 tūkst. Eur pajamų. Be abejo, pajamų sumažėjimą įtakojo ir Covid-19 pandemija. Tačiau „Klaipėdos paplūdimiai” įvardija ir kitas priežastis: keltų per kuršmares grafikas, atstumas nuo kelto iki pajūrio nežavi darbuotojų ir lankytojų.

Viešoji pirtis veikia ištisus metus. Ją aptarnaujančiam personalui 2021 metais išleista 17,4 tūkst. eurų – daugiau nei gauta pajamų. Tokia tendencija išliko ir pirmąjį šių metų ketvirtį. Visas pirties ūkines išlaidas (malkos, elektra, vanduo, santechnika, etc.) „Klaipėdos paplūdimiams” tenka kompensuoti.

Arčiausiai Baltijos paplūdimio šalyje esančią viešąją pirtį „Klaipėdos paplūdimiai” eksploatuoja nuo 2014 metų. Tada savivaldybė ir patvirtino „fizinės gerovės teikimo”, tai yra, pirties paslaugų kainą vienam lankytojui: 2,9 Eur už 1 valandą. Nuo to laiko ši kaina nesikeitė. 2020 metais įstaiga prašė savivaldybės ją didinti, bet pritarimo nesulaukė.

Šiuo metu yra parengtas Klaipėdos miesto tarybos sprendimo projektas dėl šios pirtelės patalpų išnuomojimo verslui. Ar būsimasis nuomininkas tęs pirties veiklą – nežinia.

Klaipėdos miesto savivaldybė turi ir dar vieną viešąją pirtį pajūryje – II Melnragės gelbėjimo stotyje. Taip pat valdo legendomis apipintą viešąją pirtį Trilapio gatvėje. Kelis kartus buvo pasišauta parduoti pastarosios pirties valdančios bendrovės „Vildmina” akcijas, bet vietos politikai to daryti neišdrįso. Dėl pirtelės pajūryje privatizavimo kol kas aistrų nekyla.


  2022-05-24

  12 komentarai “Prie jūros esančiai pirtelei iškilo uždarymo grėsmė”

  1. AvatarAK (IP: 89.116.235.12)

   Beje, ir kaina kilo: primygtinai skelbiama ne mažesnė kaip dviejų valandų naudojimosi trukmė, ir reikalaujama minimaliai grynaisiais pateikti ne mažiau 5,80 eur – taip ir paskelbta, tik taip ir reikalaus mokėti, net jei atėjote prieš darbo pabaigą. Stinga gerų tyrimų šitam susinamam kampeliui, lašo geresnės viešojo valdymo tvarkos, ir pajamos kaip mat šaus aukštyn.

  2. AvatarAK (IP: 89.116.235.12)

   Sutvarkykite atsiskaitymą kortele, ir problemos neliks. Šalia esantis baras ima korteles, o pirties pajamos renkamos vien grynaisiais, kasos laikrodis rodo vėjus, tad jei ir gausi kvitą tuo retu atveju, kai tai nutiks, neatspėsi kieno jis kada buvo užskaitytas. To paties gretimo baro darbuotojai ir šeimininkauja pirties kasoje, o dabar ar tik ne iš “privatizavimo fondo” ketinama sudalyvauti konkurse, apie kurį girdžiu. Kur ta atvira Klaipėda, kai panosėje šitai vyksta? Esame įžūliai maustomi, tad ir šios pirties tuojau neteksime.

  3. AvatarGlavBuh (IP: 188.69.23.135)

   Dabartinei valdžiai, kad tik kažką uždaryt vis.

  4. AvatarGytis (IP: 86.100.22.11)

   Pirtis privalo veikti, nėra ką čia diskutuoti. Savivaldybė turėtų daugiau nuveikti, kad kuo daugiau ir įvairesnių sveikatongumo centrų būtų, čia vienintelė įstaiga kuria mes galime pasidžiaugti. Ją uždarius Klaipėda praras savo veidą

  5. AvatarVove (IP: 90.131.39.11)

   Na negalima įspėti kas, kur ir kieno kišenėje. O jau taip aišku, nes ne visi geba dirbti kai ta kišenė nesiekia džipo, kaip Klaipėdoje. Va tokie mūsų išrinktieji.

  6. AvatarNegerai būtų (IP: 86.100.76.243)

   Negerai būtų, kad pirčių ant jūros kranto neliktų. Tos pirtys, Klaipėdos vizitinė kortelė. Nei vienas miestas negali pasigirti tokia pramoga. Atvykstantys sužavėti, ir vietiniai gyventojai turi nemenką malonumą. reikia pasukti galvas kaip išlaikyti, o neuždaryti. Turime jūrą, o šaltesniuoju periodu nėra ką veikti prie jos.

  7. AvatarAišku (IP: 88.119.136.56)

   Balansas turi būti, reikia griežtinti bilietų kontrolę ir pakelti jų kainą !

  8. AvatarSveikuolis (IP: 86.100.109.135)

   Iš kur tų pajamų bus pakankamai, jeigu kiek kartų ėjau į pirtele, tiek jokio čekio negavau.Spėju ir į kasą darbuotoja nemušė, o savo, arba ir aukščiau sėdinčio kišenes papildė…

  9. AvatarOlegas (IP: 90.131.32.100)

   Viena pastabėlė. Net priėmus spręndimą dėl nuomos, pirtelė išliks, nes nuomos paskirtis išliks ta pati – pirtis.

   • AvatarAK (IP: 89.116.235.12)

    Gal dar ir valandos kainą 2,90 Eur garantuosite? Oi, jau spėjo pasidvigubinti, kad ir “neleido savivaldybė didinti kainų”.

  10. AvatarAnonimas (IP: 213.197.131.196)

   Jau kažkam parūpo …

   • AvatarTaigi taigi (IP: 188.69.213.96)

    aišku kaip dieną, kažkas iš miesto galingųjų nusprendė įsidėti sau į kišenę tą vargšę pirtelę.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt