P0

Aplinkosauga

Jūrų muziejus: nuo EGO iki EKO

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-05-25


Lietuvos jūrų muziejus birželio 8-10 dienomis kviečia dalyvauti projekto ,,Tvarios ateities kūrėjų laboratorija BE ATLIEKŲ. 2022” renginiuose. Šio projekto tikslas – skatinti visuomenės ekologinį sąmoningumą ir kuo aktyviau dalyvauti kuriant tvarią ateitį.

Pasak muziejaus direktorės Olgos Žalienės, tvarumas – viena aktualiausių šiandienos temų.

,,Prieš du šimtus metų, prasidėjus pramonės perversmui, gyvenimo kokybė gerėjo, bet ir vartotojiškumas ėmė sparčiai augti, – sako Olga Žalienė. – Didėjanti tarša naikino mus supančią gamtą ir gyvybę. Bet dabar jau vis daugiau žmonių pradeda keisti savo gyvenimo įpročius. Deja, daugelis dar nežino, kaip reikia pradėti gyventi tvariai. Ugdymo įstaigose, kitose viešosiose erdvėse ar socialiniuose tinkluose nėra skiriama pakankamai dėmesio šioms problemoms spręsti”.

Būtent elgsenos pokyčio formavimui ir yra skirtas minėtas projektas. Jo dalyviai sužinos, kaip keisti savo gyvenimo įpročius ir prisidėti prie tvarios ateities kūrimo mažiau vartojant, pakartotinai panaudojant ar net perdirbant.

Projektas startuoja birželio 8 dieną diskusija ,,Nuo EGO prie EKO. Kaip gyvensime kartu”, skirta Pasaulinio vandenyno dienai. Diskusija vyks naujoje, lankytojams dar nepažįstamoje, temai itin artimoje aplinkoje – Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centre. Tiesioginėje transliacijoje iš Lietuvos jūrų muziejaus (galima bus stebėti socialinio tinklo muziejaus „Facebook“ paskyroje) bus aptariamas žmogaus santykis su aplinka, poreikių mažinimo klausimas saugant gamtą, ypač Baltijos jūros gerovę.

Diskusijoje dalyvaus Olga Žalienė, Audra Balundė, Mykolo Romerio universiteto ir Nyderlandų Groningeno universiteto aplinkos psichologijos mokslų doktorantė bei Aplinkos psichologijos tyrimų centro vadovė ir mokslininkė (MRU), Asta Ivanauskienė, kultūros ir meno projektų prodiuserė, Simonas Gentvilas, aplinkos apsaugos ministras, Greta Ašmantaitė, visuomenininkė, projekto „Zero waste“ įkūrėja, Benediktas Gylys, tvaraus gyvenimo būdo šalininkas, verslininkas, investuotojas, Benedikto Gylio paramos fondo įkūrėjas, Laura Stukonytė, biologė, VšĮ „Po bangom“ įkūrėja. Šie metai Lietuvoje paskelbti Jaunimo metais. todėl į diskusiją kartu su kultūros, verslo, mokslo ir politikos atstovais bus įtraukti ir jaunimo atstovai.

Birželio 9 d. Lietuvos jūrų muziejus kartu su 9 mokslo įstaigų studentais ir mokiniais inicijuoja nemokamų edukacinių veiklų dieną lankytojams „Nuo EGO prie EKO” . Tądien studentai ir mokiniai ves savo sukurtus edukacinius užsiėmimus muziejaus ekspozicijose ir iš naujo kvies atrasti ekologinį pilietiškumą, skatins dalyvių asmenybių virsmą nuo EGO prie EKO. Muziejus lankytojai bus įtraukti į edukacinį žaidimą ir galės laimėti skanių prizų.

Projektą vainikuos birželio 10 dieną Klaipėdoje, Danės skvere, rengiama „Tvarios ateities kūrėjų laboratorija BE ATLIEKŲ. 2022”. Atnaujintame skvere trisdešimt vienas projekto dalyvis pristatys sprendimus, išradimus, paslaugas ar produktus, kurie supažindins visuomenę su aplinkai draugiškesniu gyvenimo būdu. Nustebins ir menininkai: galima bus pamatyti ir išgirsti jausmingą ansamblį ,,Ritmas Kitaip”, kuris pademonstruos, kad muzikuoti galima ir įvairiais nenaudojamais daiktais.

Projektą ,,Tvarios ateities kūrėjų laboratorija BE ATLIEKŲ. 2022” remia Klaipėdos miesto savivaldybė ir Lietuvos kultūros taryba.


  2022-05-25

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt