Paskutinis skambutis nuaidėjo 1813 Klaipėdos abiturientų

Fotoreportažai, Svarbu, Švietimas

Po dvejus metus trukusios pandeminės pertraukos Klaipėdoje, Laikrodžių muziejaus kiemelyje, abiturientams trečiadienio rytą vėl buvo surengta paskutinio skambučio šventė. Šiemet uostamiesčio mokyklose – 1813 abiturientų.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Susirinkusiuosius į muziejaus kiemelį tradiciškai pasveikino Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

„Būkite drąsūs, svajokite ir įgyvendinkite gražiausias savo idėjas, pasitikėkite savimi! Tradiciškai kiekvienais metais linkiu – kur bebūtumėte, niekada nepamirškite, kur gimėte ir kur užaugote. Tegul įgytos žinios ir prasmingi darbai visada garsina gimtąjį miestą Lietuvoje ir pasaulyje, o Klaipėda visada tebus gimtuoju uostu, į kurį norėsis grįžti! Ir miestas visada lauks jūsų, grįžtančių su drąsiais ir ambicingais sumanymais. Kuo didžiausios sėkmės laikant egzaminus, renkantis tolesnį kelią, įgyvendinant savo svajones! Kiekvienas iš jūsų, kurdamas savo ateitį, tuo pačiu esate ir savo gimtojo miesto ateities architektas. Tai, kokią Klaipėdą matysime po dešimtmečių, kokią ją paliksime savo vaikams ir anūkams, labai daug priklauso ir nuo jūsų pasirinkimo. Kiekvieno jūsų sėkmė, ko jums nuoširdžiai linkiu, – tai ir visos Klaipėdos sėkmė“, – kalbėjo V. Grubliauskas.

„Tai šventė, kurioje nežinia, kokių emocijų daugiau: liūdesio ar džiaugsmo. Gal vis tik daugiausia svajonių, o svajonės visada teikia džiugesio. Taip, reikia drąsos joms įgyvendinti. Atkaklumo. Kartais patarimų ir pagalbos. Bet labiausiai – laisvės. Laisvės daryti, ko labiausiai trokštate. Galbūt tik pabandyti. Vėl ir vėl, iš naujo – kiek reikės, kol atrasite savo kelią. Taigi svajokite, eikite pirmyn, kurkite gražesnę Lietuvą ir geresnį pasaulį“, – pranešime spaudai abiturientus šia proga sveikino ir švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Visoje Lietuvoje šiemet bendrojo ugdymo mokyklas baigia panašiai tiek pat, kiek ir pernai – 22 239 abiturientai.

Birželio 1 dieną visi abiturientai laikys privalomą lietuvių kalbos egzaminą. Šiemet brandos egzaminus iš viso laikys 27 648 kandidatai. Pagrindinėje sesijoje brandos egzaminams užsiregistravo ir 75 ukrainiečiai abiturientai.

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Spyglys

Eksmeras užsigeidė atsivesdinti Sporto skyriaus vedėją*

„Tikiuosi, neateisime iki tokios stadijos, kad reikės prašyti administracijos direktoriaus, kad atvesdintų jus į virtualią komiteto posėdžio erdvę”, – taip ...
2024-04-13
Skaityti daugiau

Sportas, Svarbu

Konfliktų draskomo „Viesulo” vadovo darbą meras vertina gerai

„Kiekvienas vadovas turi dar ir savo vadovą, išskyrus aukščiausiąjį miesto vadovą, nes jam vadovo nebėra”, – taip Klaipėdos miesto tarybos Kultūros, ...
2024-04-11
Skaityti daugiau

Spyglys

Klaipėdos mero dviveidystė - kaip ant delno*

Arvydas Vaitkus lyg gaidys ant skiedryno pučiasi, kad neatiduos ministerijai Vaikų ligoninės, nors atidavė dešimt kartų didesnį ir vertingesnį turtą ...
2024-03-27
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This