P0

Fotoreportažai, Svarbu, Švietimas

Paskutinis skambutis nuaidėjo 1813 Klaipėdos abiturientų

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-05-25


Po dvejus metus trukusios pandeminės pertraukos Klaipėdoje, Laikrodžių muziejaus kiemelyje, abiturientams trečiadienio rytą vėl buvo surengta paskutinio skambučio šventė. Šiemet uostamiesčio mokyklose – 1813 abiturientų.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Susirinkusiuosius į muziejaus kiemelį tradiciškai pasveikino Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Švietimo vidus

„Būkite drąsūs, svajokite ir įgyvendinkite gražiausias savo idėjas, pasitikėkite savimi! Tradiciškai kiekvienais metais linkiu – kur bebūtumėte, niekada nepamirškite, kur gimėte ir kur užaugote. Tegul įgytos žinios ir prasmingi darbai visada garsina gimtąjį miestą Lietuvoje ir pasaulyje, o Klaipėda visada tebus gimtuoju uostu, į kurį norėsis grįžti! Ir miestas visada lauks jūsų, grįžtančių su drąsiais ir ambicingais sumanymais. Kuo didžiausios sėkmės laikant egzaminus, renkantis tolesnį kelią, įgyvendinant savo svajones! Kiekvienas iš jūsų, kurdamas savo ateitį, tuo pačiu esate ir savo gimtojo miesto ateities architektas. Tai, kokią Klaipėdą matysime po dešimtmečių, kokią ją paliksime savo vaikams ir anūkams, labai daug priklauso ir nuo jūsų pasirinkimo. Kiekvieno jūsų sėkmė, ko jums nuoširdžiai linkiu, – tai ir visos Klaipėdos sėkmė“, – kalbėjo V. Grubliauskas.

„Tai šventė, kurioje nežinia, kokių emocijų daugiau: liūdesio ar džiaugsmo. Gal vis tik daugiausia svajonių, o svajonės visada teikia džiugesio. Taip, reikia drąsos joms įgyvendinti. Atkaklumo. Kartais patarimų ir pagalbos. Bet labiausiai – laisvės. Laisvės daryti, ko labiausiai trokštate. Galbūt tik pabandyti. Vėl ir vėl, iš naujo – kiek reikės, kol atrasite savo kelią. Taigi svajokite, eikite pirmyn, kurkite gražesnę Lietuvą ir geresnį pasaulį“, – pranešime spaudai abiturientus šia proga sveikino ir švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Visoje Lietuvoje šiemet bendrojo ugdymo mokyklas baigia panašiai tiek pat, kiek ir pernai – 22 239 abiturientai.

Birželio 1 dieną visi abiturientai laikys privalomą lietuvių kalbos egzaminą. Šiemet brandos egzaminus iš viso laikys 27 648 kandidatai. Pagrindinėje sesijoje brandos egzaminams užsiregistravo ir 75 ukrainiečiai abiturientai.


  2022-05-25

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt