P0

Kultūra

„ArleKine“ – nemokamas kino seansas ir diskusija

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-05-26


JAV ambasada Lietuvoje kviečia birželio 2-ąją, 18 val., į kino teatre „ArleKinas“ (Klaipėdos kultūros fabrikas) vyksiantį nemokamą filmo „Mattas Shepardas yra mano draugas” seansą.

Po peržiūros vyks diskusija su Matthew Shepardo tėvais, žmogaus teisų gynėjais Judy ir Dennis Shepardais, kurią moderuos žurnalistas Adomas Zubė. Diskusija bus verčiama į lietuvių kalbą.

Pripažinimo sulaukusi JAV režisierės Michele Josue juosta pasakoja apie jos artimą bičiulį, homoseksualų studentą Matthew Shepardą, kurio nužudymas sukrėtė šalį ir paskatino Jungtines Valstijas priimti įstatymus, nukreiptus prieš nusikaltimus iš neapykantos.

Pagerbdami sūnaus gyvenimą ir siekius, Judy ir Dennis Shepardai 1998 m. įkūrė Matthew vardu pavadintą fondą. Iki tol nieko bendro su aktyvizmu neturėjusi pora pradėjo keliauti po valstijas ir pasaulį bei pasakoti tragišką savo sūnaus istoriją. J. Shepard sako, kad taip atsirado naujas draugų ir aktyvistų ratas, o kartu ir aiškus tikslas – paskatinti JAV visuomenę pripažinti, kad nusikaltimai, kurie įvykdomi dėl neapykantos LGBTQ+ asmenims, turi būtų laikomi neapykantos nusikaltimais.


  2022-05-26

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt