P0

Regionas

„Baltasis vakaras“ vėl kviečia švęsti Kretingos miesto gimtadienį

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-05-26


Šių metų Šv. Antano atlaidų ir Kretingos miesto šventė startuos jau tradiciniu tapusiu renginiu Baltasis vakaras Kretingoje, kuris šiemet kviečia į kūrybinių improvizacijų reginį „100 puslapių į pasaulį“. Birželio 3-iąją, 19 val., Kretingos rajono gyventojai ir svečiai į pažintį su XX a. literatūros tendencijomis. Susirinkusiųjų lauks ir Lietuvos dainininko Dainoto Varno pasirodymas, šokio ir garso performansai, pačių Kretingos rajono gyventojų kurtos literatūrinės kvapų kolekcijos pristatymas.

Norinčiuosius dalyvauti renginyje organizatoriai kviečia suskubti užsiregistruoti, kadangi laisvų vietų skaičius, kaip rodo metų patirtis, užsipildo akimirksniu.

Renginio atidarymo metu susirinkusiems dalyviams šokio ir garso performansą pristatys Nepriklausoma šiuolaikinio šokio meno organizacija „Be kompanijos“. Pasak performanso idėjos autorės ir choreografės Sigitos Juraškaitės-Baužienės, pasirodymo metu išvysite šiuolaikinio šokio meno šokėjų prisilietimą prie sprendimų dvipusiškumo, prie švelnumo ir pykčio, paprastumo ir nepasidavimo netiesai, skausmingo ir gyvybiškai reikalingo keliavimo pirmyn. Atlikėjos – Elmyra Ragimova, Marija Ivaškevičiūtė ir Sigita Juraškaitė-Baužienė.

Vakaro metu bus demonstruojama ir originali olfaktoriniu pagrindu sukurta kvapų kolekciją. Remiantis pasirinktų literatūros kūrinių segmentavimu pagal šalis, kretingiškės pristatys sukurtus išskirtinius kvapus, kurių pojūtis galės pažadinti visą grandinę susijusių asociacijų su tam tikromis šalimis, jas garsinančiais rašytojais ir jų kūriniais. Kolekcijoje išvysite 15 atrinktų stipriausių literatūrinių reiškinių, įnešusių esminį indėlį į pasaulio kultūros kūrimą bei raidą.


  2022-05-26

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt