P0

Švietimas

Klaipėdos mokyklos: kuriose srityse mokiniai gabiausi?

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-05-26


Klaipėdos mokiniai įvairiose nacionalinėse ir miesto olimpiadose šiais mokslo metais iškovojo daugiau nei 100 pirmųjų vietų. Kaip rodo konkursų rezultatai, klaipėdiečiai šiemet demonstravo puikias žinias ne tik gimtosios ar užsienio kalbų konkursuose, bet ir gamtos bei tiksliųjų mokslų srityse.

Tarp visų Klaipėdos mokymo įstaigų geriausiai įvairiuose mokslo konkursuose šiemet dalyvauti sekėsi Klaipėdos licėjaus mokiniams, kurie iškovojo net 32 pirmąsias vietas.
Daugiausiai laureatų – biologijos ir kalbų konkursuose

Daugiau nei 30 pirmųjų vietų Klaipėdos miesto mokyklų mokiniai iškovojo nacionaliniuose ir miesto gimtosios bei užsienio kalbų konkursuose.

Dar geriau uostamiesčio mokiniams sekėsi gamtos ir tiksliųjų mokslų srityse. Šių sričių konkursuose jaunieji klaipėdiečiai iš viso pelnė net 46-ias pirmąsias vietas.

Geriausiai mokiniams sekėsi biologijos mokslų nacionaliniuose konkursuose, kur klaipėdiečiai šiemet pirmi buvo net 17 kartų. Taip pat klaipėdiečiams rinkti pirmąsias vietas sekėsi ir nacionaliniuose gimtosios kalbos (11 pirmų vietų), fizikos (9 pirmosios vietos) ir matematikos (8 pirmos vietos) konkursuose.

Lyderiauja Klaipėdos licėjaus mokiniai

Tarp visų Klaipėdos mokymo įstaigų geriausiai įvairiuose mokslo konkursuose šiemet dalyvauti sekėsi Klaipėdos licėjaus mokiniams, kurie iškovojo net 32 pirmąsias vietas.

Didžiausią dalį laimėjimų licėjaus auklėtiniai susižėrė iš biologijos, fizikos ir matematikos.

Pasak Klaipėdos licėjaus vadovės dr. Reginos Kontautienės, tokie licėjaus mokinių pasiekimai yra ugdymo filosofijos, kurios pagrindinis tikslas – atskleisti stipriąsias mokinio savybės, rezultatas.

„Licėjuje vaikai jau ne vienerius metus yra ugdomi pagal tarptautinio bakalaureato programą, kurios tikslas yra skatinti įvairias mokymosi formas, mokinio savarankiškumą ir smalsumą bei padėti kiekvienam vaikui atskleisti stipriąsias savo savybes. Be to, mūsų bendruomenėje yra svarbu, kad vaikas savyje ugdytų ir sveiką konkurencingumą, tad tikriausiai tai ir skatina jaunų žmonių smalsumą, kuris vėliau maloniai atsispindi ir įvairių mokslo konkursų rezultatuose“, – pranešime cituojama licėjaus vadovė.

Geriausiais asmeniniais rezultatais mokslo konkursuose šiemet džiaugiasi Klaipėdos licėjaus gimnazinių klasių mokiniai Emilijus Latakas ir Vytautas Jokūbas Virbalas, kurie mokslo olimpiadose šiais mokslo metais iškovojo net po tris pirmąsias vietas.

E. Latakas aukščiausias vietas šiemet pelnė Lietuvos chemijos, biologijos ir matematikos olimpiadose. Tuo tarpu V. J. Virbalas nugalėjo Lietuvos biologijos, matematikos ir fizikos mokslų nacionaliniuose konkursuose.

Tarp geriausių – ir meninės pakraipos mokykla

Be Klaipėdos licėjaus rinkti pirmąsias vietas įvairiuose šalies ir miesto mokslo konkursuose sekėsi ir Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos mokiniams, kurie iš viso pelnė net 16 pirmų vietų, iš kurių daugiausiai buvo pasiekta gamtos ir tiksliųjų mokslų srityse.

Į neoficialų prizininkų trejetuką pagal pelnytų pirmų vietų miesto ir nacionaliniuose konkursuose skaičių tarp Klaipėdos mokyklų šiemet pateko ir Klaipėdos Vydūno gimnazija.

Vydūno gimnazistai ką tik tapo ir verslumo skatinančios programos eXpo šalyje nugalėtojai.

Meninio profilio ugdymo įstaigos auklėtiniai įvairiuose konkursuose šiais mokslo metas laimėjo 13 pirmųjų vietų. Vydūno gimnazijos auklėtiniams sekėsi ne tik humanitarinio profilio kalbų, dailės, geografijos ar istorijos konkursuose, bet ir biologijos bei chemijos srityse.

Vydūno gimnazistai ką tik tapo ir verslumo skatinančios programos eXpo šalyje nugalėtojai. Jie atstovaus Lietuvai Europos antreprenerystės konkurse „Gen-E“ Taline.


  2022-05-26

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt