P0

Miestas, Svarbu

Meras „perlaužė” Tarybą: pritarta koncesijos sutarčiai už beveik 44 milijonus eurų (20)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-05-26


Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, kuriam dažnai priekaištaujama dėl lyderystės stokos, ketvirtadienį „perlaužė” Tarybą ir privertė balsuoti už koncesijos sutartį dėl sporto bei laisvalaikio komplekso už beveik 44 mln. eurų statybos nebenaudojamos II vandenvietės vietoje, Paryžiaus Komunos gatvėje. 

II vandenvietė. Martyno Vainoriaus nuotr.

Tik pradėjus šio svarstymą Vidmantas Dambrauskas pasiūlė neriboti Tarybos narių klausimų ir kalbų limitų dėl klausimo svarbos. Jis taip pat frakcijos vardu siūlė atidėti sprendimo priėmimą dėl to, kad 60 lapų dokumentacijai išstudijuoti turėta tik savaitę laiko. 

Be to, V. Dambrauskas stebėjosi, kaip būsimasis koncesininkas sugebėjo apskaičiuoti objekto statybos kainą neturėdamas jo projekto, ir spėliojo, kad „gal ant realios kainos gerokai užsidėta”. Tuo metu Judita Simonavičiūtė teigė, kad stambusis verslas sugeba viską gerai apskaičiuoti. Jos manymu, ir regiono futbolo stadioną reikės statyti panašiu būdu.

Arvydas Vaitkus tikino, kad nėra patikimos, skaidrios informacijos. Jis pasiūlė „atsisėsti su ledo bendruomene” ir po to priimti galutinį sprendimą. Tarybos narys baiminosi, kad „šiandien galim paskandinti savivaldybę 20 metų į priekį”

Konservatorius Aidas Kaveckis frakcijos vardu palaikė pasiūlymą atidėti sprendimą, dėl to, kad „su bendruomene nėra išdiskutuota, per daug skubėta”. Liberalė Alina Velykienė ragino turėti drąsos, o Rimantas Taraškevičius sakė, kad tokį sprendimą norėtųsi priimti vienbalsiai bei pritarė atidėjimui.

Tada jau prabilo meras ir pareiškė, kad jis reikalauja balsavimo šiandien. Meras argumentavo savo ryžtą tuo, kad per trejus kadencijos metus buvo galima išgirsti bendruomenių nuomones.

„Neišgirsti buvo sunku – sakė V. Grubliauskas.- Suma milžiniška. 100 procentų garantijų nėra, yra 100 procentų poreikis”. 

Meras kalbėjo, kad Klaipėdai priekaištaujama, jog trūksta ambicijų.

„Štai, jos guli ant stalo, – rėžė jis. – Esame prie istorinės galimybės”.

Po tokios prakalbos buvo padaryta kelių minučių pertrauka. Po to balsuota dėl sprendimo priėmimo atidėjimo. Balsai pasiskirstė po lygiai, bet nulėmus mero balsui, buvo balsuojama vėl ir sprendimas balsų dauguma buvo priimtas. Už pasisakė 19 politikų, susilaikė penki.

„Atvira Klaipėda” jau rašė, kad atlikus visas procedūras dėl sporto ir laisvalaikio komplekso statybos nebenaudojamos II vandenvietės vietoje, Paryžiaus Komunos gatvėje, geriausiu pasiūlymu pripažintas gautas iš UAB „Partnerystės projektai septyni”. 

Parengtame miesto Tarybos sprendimo projekte nurodyta, kad savivaldybė įsipareigoja mokėti metinį atlyginimą koncesininkui, kuris visam sutarties laikotarpiui sudaro 43 720 205,05 Eur. Koncesijos laikotarpis – 25 metai.  Savivaldybei būtų skiriamos 964 nemokamos valandos sporto komplekse kiekvienais metais. Pasibaigus koncesijos sutarčiai arba ją nutraukus prieš terminą kompleksas būtų perduodamas nuosavybės teise savivaldybei.

Šiame komplekse turėtų būti pastatyta transformuojama universali sporto erdvė, skirta krepšiniui, lauko tenisui, tinkliniui, rankiniui, salės futbolui, badmintonui, kitoms sporto šakoms. Taip pat čia turėtų būti dvi ledo ritulio aikštelės ir dar po vieną krepšinio, lauko teniso, tinklinio, rankinio, salės futbolo aikštę bei tris tinklinio ir penkias badmintono aikšteles.

Kad dalyvauja šiame konkurse buvo skelbęs didžiausia Baltijos šalyse privataus kapitalo fondų valdytoja save valdančios bendrovės „BaltCap“ fondas „BaltCap Infrastructure Fund“. Jis 2020-ųjų pabaigoje viešino kartu su architektų įmone „2L architects“ parengtą savo pasiūlymą.


  2022-05-26

  20 komentarai “Meras „perlaužė” Tarybą: pritarta koncesijos sutarčiai už beveik 44 milijonus eurų”

  1. AvatarIlythiiri (IP: 86.100.160.203)

   Nu. O genrangovas vėl bus prokurorų klanų Vėtrūna arba vilniečių Axis(kaip ji pasivadino po paskutinio “bankroto” neesmė)

  2. AvatarStebėtojas (IP: 77.79.44.48)

   Tai jau tikrai anot Grubliausko įvyko istorinis tarybos posėdis, kuriame net pagrindinis veikėjas — konsesininkas nesiteikė dalyvauti, matyt , kad nepatogių klausimų neužduotų kas. ,o dar klausimas , ar visi balsuotojai su ta sutartimi bent susipažinę buvo. …… galima pagalvot , kad Klaipėdai daugiausia tų arenų trūksta! ir dar už tokius pinigus, o dar žinant, kad tos sumos bestatant N kartų išauga, o dar ta laimėjusioji įmonė su vienu darbuotoju ir skolom, daug ką pasako. …… gaila kad su tokiom ambicijom ir polėkiais nestatomi Klaipėdoje taip reikalingi darželiai,mokyklos , poliklinikos ar kiti labai svarbūs miestiečiams objektai, tikriausia nuo jų nubyra mažikai , o ir koncesijom neprasisuksi !

  3. AvatarRamiakas (IP: 88.119.136.56)

   Išsišnekėkite dabar kiek norite, strategai, ekonomistai, politikai, bet šio komplekso miestui būtinai reikia ir reikia tikėtis, kad jis bus !

   • AvatarAnonimas (IP: 90.131.43.85)

    Reikėtų gal ir reikia..tik kodėl miestas turi prisidėti.. verslas savo lėšomis nenori statyti?

  4. AvatarMažoji Klaipėda (IP: 88.119.116.118)

   Va… Atviros Klaipėdos “žurnalistas” ką noriu matyti – tą matau. Ką noriu rašyti – tą rašau.
   Ką domina, lai patys pamato tiesą. Juk posėdžiai filmuojami – https://www.youtube.com/watch?v=TNHDvqIZXKs

  5. Avatargaila (IP: 86.100.161.157)

   kad žurnalistas rašo tik tai ką nori parašyti, tai tada ir aprašyk, kad valdančios daugumos atstovas A. Kaveckis frakcijos vardu siūlė atidėti projektą bent mėnesiui, o va S. Budinas ir pasisakė už ir pertrauką ėmė ir kolegas įtikinėjo, bet juk gerb žurnalistas asmeniškai piktas ant S. Budino, todėl “profesionaliai” pateikė info.

   • AvatarMažoji Klaipėda (IP: 88.119.116.118)

    Visiškai sutinku. Toks mažas ir toks piktas tas Artūras…

  6. AvatarMArijus (IP: 85.232.128.55)

   Dabar miesto gyventojų kelios kartos neš naštą pusės metiniu biudžeto dydžio… Nesąmonė!

   • AvatarŠalmas (IP: 90.131.40.229)

    Vien tik irkluotojams miestas atsega pusę milijono. O čia kone 10 sporto šakų pasigerins sąlygas. Tik daryt ir kuo greičiau

   • Avatarto salmas (IP: 90.131.34.253)

    Miesto biudžetas 230, konsesijai skiriama 42? Ar žinoma iš kur bus paimta suma?

   • AvatarTo To salmas (IP: 90.131.40.229)

    Skaityk įdėmiai. 1,8 mln per metus. Išsimokėtinai. Jei irklavimui 200 vaikų galim skirti 400 tūkst., 1200 vaikų minimum, kurie suksis šios arenoj, ne per brangu 1.8 mln. per metus. Dar daugiau – paskaičiuok, kiek miestui kainuotų pastatyti ledo aikštę ir penkias skirtingas aikšteles su galimybe vienoje jų turėto 2 tūkst. žiūrovų areną – vien statybos kainuotų apie 35 mln. O kur dar jų išlaikymas 23 metams? Viskas čia normaliai ir logiška, tegul tik greičiau stato.

   • Avatarto to To salmas (IP: 90.131.34.253)

    kiek kainuoja Lietuvoje stadiniocstatyvos.puikiai žinome, keista tik kad lenkai sugeba žymiai pigiau pastatyti. Kitas aspektas sumokėti už statybas turesite.is karto. Tas pakopa bus ispudinga. Gerai statome, tik kaip tas jūsų paminėtas 2000 žmonių atvyks.kur laikys automobilius? Paprastai tokio dydžio objektą stari miesto pakraštyje. Ne bet mes.juk turim Akropolį miesto centre…

   • Avatarto to to salmas (IP: 188.69.225.249)

    Mes visi žinome kaip reikia padaryti, kad būtų gerai. Kai sėdim ant sofos. Eik ir padaryk geriau ne ant sofos o dirbdamas savivaldybeje ir darydamas konkrecius darbus

   • Avatarto to to to salmas (IP: 188.69.225.249) (IP: 77.111.247.69)

    norite pasakyti savivaldoje nėra urbanistikos specialistų, turinčių supratimą apie miesto vystymą bei galimus pėsčiuoju/transporto srautus planuojamoje teritorijoje.

   • Avatarsimona (IP: 88.118.39.161)

    MArijau, kasmet mokestis sieks 1,9 milj. eur. Po dešimties metų 1,9 bus kaip šiandien 1 milj. eur. O po dvidešimt turbūt kaip 0,5 milj.eur. Todėl nereikėtų kelti paniką , o vaikai galės naudotis ja jau po trijų metų.

   • Avatarto Simona (IP: 90.131.43.85)

    Su tokiu požiūriu belenkurias išlaidas galima pateisinti. Beto kaip minėta sumokėti už darbus rangovas reikės visą sumą.

  7. AvatarC7 (IP: 88.119.136.4)

   Nu retas atvejis, plojimai Grubliauskui.

   • AvatarPensininkas. (IP: 78.61.100.125)

    Atvejų yra daug, tik matančių ir paviešinančių gerus sprendimus mažai.

   • AvatarAnonimas (IP: 90.131.34.253)

    Įdomu kokie tie atvejai?

   • AvatarAnonimas (IP: 90.131.42.201)

    Čia Grubliauskas matyt apie tuos atvejus su rudnosiuku ką sustrateguoja. Būtų tikrai įdomu jei kas paviešintų.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt