„Lavango Engineering LT“ pradėjo veikti naujas gamybos cechas

Verslas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2022-05-27

Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje įsikūrusioje „Lavango Engineering LT“  maisto pramonės įrenginių gamykloje pradėjo veikti antras naujos statybos gamybos cechas. Jis 2000-iais kvadratinių metrų išplėtė bendrovės gamybines patalpas ir jos šiandien jau trigubai didesnės – viršija 3000 kv. m.

„Pirmiausia tai reiškia, kad galime jungti dar aukštesnę pavarą plėtojant savo tarptautinę veiklą – planuojame, jog dėl naujo mūsų gamybinio potencialo iki 2025 m. mūsų apyvarta išaugs du su puse karto ir sieks 20 mln. eurų. Antra – žengėme dar vieną žingsnį ne tik link modernios, bet ir tvarios gamybos – o tai mums kaip atsakingai pramonės įmonei, suvokiančiai globalius iššūkius, yra svarbu“, – teigia bendrovės vadovas Jevgenij Sakovskij.

Į naujojo gamybos cecho statybas ir įrengimą bendrovė investavo daugiau nei 2 mln. eurų. Daugiausia investicijų – apie 0,5 mln., pareikalavo naujasis vamzdžių ir profilių pjovimo lazeris, kuris pasižymi itin dideliu tikslumu ir greičiu.

Užbaigusi naują pastatą bendrovė perplanavo ir visą jos gamybos procesą: pirmajame gamybos ceche nuo šiol bus tęsiami paruošiamieji darbai, tuo tarpu naujajame ceche – vyks įrenginių surinkimas, pakavimas bei paruošimas transportavimui. Todėl naujose patalpose buvo sumontuoti suvirinimo įrenginiai ir praplėstos suvirintojų darbo vietos, įrengtos specialios paskirties kameros stiklavimo darbams, dedikuota plotas elektroinstaliacijai, surinkimui bei galutiniam produktų testavimui ir kokybės kontrolei, pakavimui, sandėliavimui ir pakrovimui į autotransportą bei jūrinius konteinerius.

Naujai statomos patalpos buvo priežastis bendrovei peržiūrėti visą gamybos procesą, todėl buvo paruoštas naujas technologinis gamybos projektas pagal LEAN metodiką, kuris ženkliai prisidėjo efektyvinant gamybą. Sumaniai ir metodiškai suplanuoti naujas darbo vietas įmonei padėjo UAB „Nortus“ ekspertai.

Pernai „Lavango Engineering LT“ padidino pajamas 124 proc. iki 8,3 mln. eurų. Tuomet plėtėsi ir bendrovės eksporto rinkos.

„Šiemet tikimės ir toliau augti, nes įveikėme pagrindinį – ribotų gamybinių  pajėgumų iššūkį. Mūsų gaminius labai vertina Europoje ir Azijoje – šiandien juos galima rasti daugiau nei dvidešimtyje užsienio šalių. Na o dabar, kai fiziškai galime sukurti dar daugiau, greičiau, efektyviau – nelieka apribojimų plėstis ir į naujas rinkas“, – sako J. Sakovskij.

Bendrovės gamybos cechuose naudojama vien tik žalioji energija. Organizacijos tvarumo politiką padeda įgyvendinti ir naujose patalpose įdiegta išmani patalpų apšvietimo sistema, taupanti energijos resursus.

Statybos rangos ir priežiūros darbus „Lavango Engineering LT“ patikėjo UAB „EDM statyba“.

Žymos: | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Verslas

Klaipėdos LEZ tinklalapyje - dirbtinis intelektas

Klaipėdos laisvoji ekonominė zona (LEZ) savo svetainėje www.fez.lt įdiegė dirbtinio intelekto technologijomis grįstą pokalbių asistentę, rišliu tekstu anglų ir lietuvių ...
2024-06-14
Skaityti daugiau

Fotoreportažai, Verslas

Oficialiai pradėtos naujos „Mestillos“ gamyklos statybos 

Penktadienį Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) duotas oficialus startas biodyzelino gamintojos UAB „Mestilla“ 60 mln. Eur investicijai į naują modernią ...
2024-05-31
Skaityti daugiau

Verslas

Tyrimas: Klaipėdos LEZ reputaciją teigiamai vertina dauguma gyventojų

Klaipėdos LEZ reputaciją gerai arba labai gerai vertina 84 proc. Klaipėdos apskrities gyventojų, o dar 75 proc. respondentų puikiai atsiliepia ...
2024-05-29
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This