P0

Svarbu, Švietimas

„Boružėlės” neištiks „Svirpliuko” likimas?

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-05-30


UAB „Projektų rengimo biuras” Klaipėdos savivaldybės užsakymu pradeda rengti vaikų darželio-lopšelio „Boružėlė“, esančio Dangės gatvėje, kapitalinio remonto techninį projektą. Prieš metus šis darželis po reorganizacijos tapo lopšelio darželio „Traukinukas” filialu.

Artūro Šulco nuotr.

Projektavimo darbai su statybos darbų priežiūra kainuos 73,3 tūkst. eurų. Projektavimo terminas – 180 dienų. Numatoma „Boružėlės“ kapitalinio remonto skaičiuojamoji kaina – 2 milijonai eurų. Jei viskas klotųsi taip, kaip suplanuota, vaikučius darželis po remonto priimti galės po trejų metų.

Iki reorganizavimo šiame vaikų darželyje – lopšelyje buvo ugdomi 75 vaikai, čia dirbo 25 žmonės. Darželis buvo įkurtas dar 1959 metais. Jame mažiesiems netgi būta baseino.

„Kaip visuomet, tikiuosi geriausio”, – sako Klaipėdos savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Laima Prižgintienė, paklausta, ar „Boružėlės“ neištiks „Svirpliuko” likimas.

Žinia, prieš keletą metų uždarius šį darželį rekonstrukcijai, vaikai į jį nesugrįžo iki šiol – tik šį mėnesį jame pagaliau atnaujinti statybų darbai.

Pasak. L. Prižgintienės, iš „Boružėlės“ iškelti ugdytinius yra kur. Kadangi prasidėję projektavimo darbai užtruks pusmetį, iki tol, kol bus rastas rangovas ir prasidės kapitalinės statybos darbai, laiko yra. Įstaigą uždaryti reikės kitąmet.

Artūro Šulco nuotr.

Vedėja sako, kad kapitalinis remontas tikrai yra būtinas. Pirmiausia dėl drėgmės, pelėsio, prastų pamatų. Matyt, ir dėl to, kad čia būta baseino. Šiuo metu vietoj baseino yra įrengta salė – bene didžiausia Klaipėdos ikimokyklinio ugdymo įstaigose.


  2022-05-30

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt