P0

Kriminalai ir nelaimės, Svarbu

Dar kartą pratęstas buvusio „Grigeo Klaipėda” vadovo turto areštas (2)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2022-05-30


Kaltinamuoju tapusiam buvusiam „Grigeo Klaipėda vadovui bei dabartiniam įmonės valdybos pirmininkui Robertui Krutikovui niekaip nepavyksta atsikratyti jo nuosavybei pritaikyto arešto.

Robertas Krutikovas. Martyno Vainoriaus nuotr.

109 tomus sudarančioje baudžiamojoje byloje kaltinimai dėl piktnaudžiavimo, dokumentų klastojimo ir disponavimo jais bei aplinkos apsaugos taisyklių pažeidimų yra pareikšti „Grigeo Klaipėda“ ir dar 14-ai esamų bei buvusių šios įmonės darbuotojų: R. Krutikovui, Vasilij Jefimov, Arūnui Skierui, Aivarui Petrokui, Irmantui Zubrui, Vidmantui Mačiukui, Ritai Liakstutytei, Arūnui Pasvenskui, Rimantui Jonui Bieliauskui, Martynui Butkevičiui, Gintautui Pangoniui, Tomui Eikinui, Žygimantui Žilevičiui ir Rimai Ivaškevičienei.

Konkrečiai R. Krutikovui yra pareikšti kaltinimai pagal keturis Baudžiamojo kodekso straipsnius. Jis kaltinamas tuo, kad organizuota grupe sistemingai pažeidinėjo teisės aktų nustatytas aplinkos apsaugos taisykles dėl ko buvo padaryta didelė žala gamtai, klastojo dokumentus ir jais disponavo dėl ko buvo padaryta didelė žala, piktnaudžiavo tarnybine padėtimi siekdamas turtinės ir kitokios asmeninės naudos.

Dar 2020-ųjų sausio pabaigoje prokurorės nutarimu šešiems mėnesiams buvo laikinai apribota R. Krutikovo nuosavybės teisė į žemės sklypą ir individualų gyvenamąjį namą. Tokios procesinės prievartos priemonės terminas toliau buvo tęsiamas ikiteisminio tyrimo teisėjų nutartimis. Paskutinę tokią balandžio pabaigoje priėmė Šiaulių apygardos teismas – ja apribojimas turtui buvo pratęstas iki liepos 27 d.

Kaip ir vasarį, nesutikdamas su tokia nutartimi R. Krutikovo advokatas Rolandas Tilindis pateikė skundą Apeliaciniam teismui. Jis vėl dėstė, kad toks nuosavybės teisės ribojimo taikymas R. Krutikovo atžvilgiu esą pažeidžia proporcingumo principą ir kt. Advokatas akcentavo ir aplinkybę, kad jo kliento atžvilgiu nėra pareikšta jokių civilinių ieškinių.

Tačiau ir kitas Apeliacinio teismo teisėjas – Evaldas Gražys – išnagrinėjęs tokį skundą jį atmetė. Tokia nutartis įsigalioja nuo jos priėmimo dienos ir yra neskundžiama.

Pirmasis baudžiamosios bylos posėdis Šiaulių apygardos teisme turėtų vykti rugsėjį.


  2022-05-30

  2 komentarai “Dar kartą pratęstas buvusio „Grigeo Klaipėda” vadovo turto areštas”

  1. AvatarAutoriui (IP: 86.100.21.249)

   Tik trylika asmenu isvardinta

   • AvatarMartynas Vainorius (IP: 88.216.78.27)

    Ačiū, kad pastebėjote – Rimą Ivaškevičienę buvau “pametęs”.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt