P0

Miestas

Viešieji tualetai vis dar netapo grožio centru (1)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-05-30


Prieš trejetą metų buvo paskelbti privatizuotų tualetų, esančių skvere šalia Lietuvininkų aikštės, Šaulių g. 40A, griovimo ir perstatymo projektiniai pasiūlymai. Dar 2011 metais statinius įsigijusi UAB „Segosta“ tada skelbė, kad čia bus statomas naujas grožio ir odontologijos arba kosmetologijos salonas.

Artūro Šulco nuotr.

Tačiau per tuos trejetą metų situacija skvere tarp Vilties, Šaulių ir Ramiosios gatvių, išliko rami: gražiai tvarkomi gėlynai, prižiūrimos vejos, o statybų – nė pėdsako. Vaizdą darko tik žydru sintetiniu audiniu apgaubtas nenaudojamų viešųjų tualetų kompleksas. 

Daugiau nei prieš dešimtį metų priimant sprendimą dėl 1988 m. statytų tualetų privatizavimo didelė dalis Klaipėdos miesto tarybos narių jam priešinosi – jie numanė, kad atsitiks taip, kaip atsitiko: nei tualetų, nei verslo. Tačiau Savivaldybės administracija daugumą įtikino, kad privers objekto pirkėją išlaikyti buvusią funkciją. 

Dabar jau kelių dešimtmečių metų patirtis rodo, kad įrašymas į privatizavimo sąlygas reikalavimo išlaikyti buvusią pastato funkciją yra nieko vertas. Šaulių g. 40A pastatų likimas – akivaizdus pavyzdys.

Artūro Šulco nuotr.

„Atviros Klaipėdos” duomenimis, šis objektas, daugelį metų buvęs miesto savivaldybės apleistų pastatų sąraše ir dėl to apmokestintas maksimaliu nekilnojamojo turto mokesčio tarifu, pernai iš to sąrašo buvo išbrauktas. Priežastis – 2021 m. sausį gautas statybą leidžiantis dokumentas, pagal kurį čia bus statoma odontologijos klinika.

2020 metais buvo parengti tualeto griovimo ir paslaugų paskirties pastato statybos projektiniai pasiūlymai, kuriuos parengė UAB architektūros studija „Plazma”. 

Projektuotojų vizualizacija

Naujo pastato numatytas bendras plotas – 289,2 kv. m. Statybą leidžiančiame dokumente statinio nugriovimo terminas neapibrėžtas.


  2022-05-30

  Vienas komentaras apie “Viešieji tualetai vis dar netapo grožio centru”

  1. Avataramžiaus problema (IP: 78.62.147.40)

   Apsiši…i Klaipėda. Amžina išviečių problema. Nieko naujo. Įsivaizduoju, kad visožū valdžių mieste vyrai ir moterys tokie ir yra gyvenime, savo namuose, tokie, koks JŲ POŽIŪRIS Į MIESTO WC… Statykite” ant šikin… “,s.dantistinę”. Gal nedvoks, kaip Lėbartų kapinių išvietė, beje, Savivaldybės Kapinių oriežiūros tarnybos objektas. Gal per Tėvo dieną kapinių išvietėje nors fekalija nuo sienų nuvalys ?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt