P0

Regionas

Karklei – vanduo iš Klaipėdos vandenviečių

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-06-01


AB „Klaipėdos vanduo” praneša, kad Karklės gyventojams nutiesti vandentiekio tinklai.

Dėl mažai vandeningų požeminių sluoksnių kiekvieną vasarą šios gyvenvietės žmonės susidurdavo su vandens stygiumi. Bendrovė „Klaipėdos vanduo“ stebi, kad vandens vartojimas Karklėje kasmet auga, ypač savaitgaliais rezervuaruose vandens lygis nukrisdavo iki minimumo.

„Anksčiau vandens stygių Karklės gyventojai jausdavo vasarą, o pastaraisiais metais tai jau nepriklauso nuo metų laikų. Esame atsakingi prieš savo klientus, todėl užtikrindami nepertraukiamą vandens tiekimą, vandenį veždavome autocisternomis po keliasdešimt kubinių metrų ir daugiau per savaitę. Vien nuo metų pradžios papildomai buvo atvežta 56 kartus, o tai sudarė beveik 340 kubinių metrų vandens. Stebime, kad vandens suvartojimas išauga savaitgaliais, o ypač šventiniais. Tai rodo, kad Karklė jau tampa ne tik vasaros, bet visų metų kurortu“, – pranešime cituojamas bendrovės „Klaipėdos vanduo“ generalinis direktorius Benitas Jonikas.

„Klaipėdos vanduo“ pirmuoju etapu jau nutiesė 3,4 kilometrus vandentiekio tinklų nuo Kalotės per Zeigių ir Kunkių kaimus iki Karklės. Karklės gyvenvietės vandentiekio sistema prijungta prie centralizuotų miesto tinklų, o vanduo gyventojams jau tiekiamas iš Klaipėdos miesto vandenviečių.

„Džiaugiamės, kad vandens tinklų įgyvendinimo projektą įgyvendinome anksčiau nei buvome planavę, todėl Karklės gyventojai ir poilsiautojai vasarą pasitiks be rūpesčių dėl vandens stygiaus. Taip pat užtikrinant tinkamą vandens slėgį, sumontuota galingesnė slėgio kėlimo įranga. Kol kas įgyvendinome tik pirmąjį šio projekto etapą, po metų baigsime ir antrąjį etapą, kuriuo užtikrinsime paslaugos tiekimą beveik 180 vandens ir 80 buitinių nuotekų klientams. Siekiame, kad kokybišku ir nuolat tikrinamu vandeniu galėtų naudotis kiek įmanoma daugiau gyventojų, dešimties metų strategijoje esame numatę kasmet rekonstruoti senus ir tiesti naujus tinklus. Juolab kad tokia vandens kokybe kokia yra Lietuvos požeminiuose sluoksniuose gali pasigirti vos keli procentai pasaulio valstybių“, – teigia B. Jonikas.

Įgyvendinus II etapą Karklės, Zeigių, Kalotės, Kunkių, Bendikų ir Normantų kaimuose papildomai bus pastatyta 0,4 km vandentiekio tinklų ir 1,2 km buitinių nuotekų tinklų. Prie naujai nutiestų vandentiekio tinklų galės jungtis Karklės, Zeigių, Kalotės, Kunkių, Bendikų ir Normantų kaimų gyventojai, o prie buitinių nuotekų tinklų Kalotės , Normantų ir Zeigių kaimų gyventojai.


  2022-06-01

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt