P0

Transportas

Pamesti kelio ženklai klaidina ir siutina vairuotojus

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-06-01


Įvairiems renginiams pastatytus kelio ženklus organizatoriai dažnai užmiršta laiku nuimti ir išvežti. Vairuotojai keikiasi, priversti važiuoti pro eismą formaliai draudžiančius ženklus bene antrą savaitę – tokia situacija susiklostė Bokštų gatvėje.

Pamestinukas Bokštų gatvėje. Artūro Šulco nuotr.

„Proto ribose”, – paklaustas, per kiek laiko po renginio turi būti išvežti laikinieji kelio ženklai, atsako vicemeras Arūnas Barbšys.

Jis negalėjo atsakyti, kas „pametė” eismą draudžiančius kelio ženklus, vadinamus „plytomis”, Bokštų ir Puodžių gatvėse. Anot vicemero, šią paslaugą Klaipėdoje pagal sutartį su savivaldybe teikia UAB „Eismija”. Tačiau ar ji aptarnavo Puodžių gatvės šventę, po kurios, tikėtina, tie ženklai užsiliko ir aplinkinėse gatvėse, jis nežino.

„Sunku pasakyti, kaip elgtis, – sako Mindaugas Džermeika, Klaipėdos kelių policijos komisaras, paklaustas, ar gali vairuotojai važiuoti pro „pamestinuką”. – Mes tokiais atvejais visų pirma vertiname ženklo pastatymo teisėtumą. Jeigu ženklas pastatytas savavališkai, neteisėtai, niekas vairuotojo nebaus.” 

Tačiau į klausimą, iš kur vairuotojui žinoti, ar tas kelio ženklas teisėtai pastatytas, ar tiesiog yra užmirštas, pašnekovas taip pat negalėjo atsakyti.

Komisaras ragina pranešti policijai apie abejones sukėlusius kelio ženklus. Ir sako, kad geriau pro draudžiantį ženklą vis dėlto nevažiuoti. Nebent esama visiško įsitikinimo, kad tai – pamestinukas. 

Vietos gyventojai tokius pamestinukus greitai atpažįsta, rūgojasi, bet rieda toliau, jų nepaisydami. O štai atvykėliai ilgai suka ratus aplink, nesuprasdami, kas ir kodėl  šiame mieste taip tvarkosi.


  Transporto straipsnių vidus kompas

  2022-06-01

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt